Atvelykio šventė Rimšėje „Rid Rid Margutis“

„Kaip pasakos paukštė pavasario rytas

Linksmai „Aleliuja“ pasauliui giedos

Šypsosis dangus kaip margutis dažytas,

 ir žemė kaip sesė žibučių žieduos „

Tokiais žodžiais Rimšės laisvalaikio ir kultūros organizatorė Ramunė Prakapavičienė pradėjo jau tradicine tapusią Atvelykio šventę „Rid rid margutis“. Taigi po Šv. Mišių dauguma rimšiečių skubėjo ne namo, bet į seklyčią, kur jų laukė linksmai nusiteikusi laisvalaikio organizatorė, vietos saviveiklininkai, bei svečiai iš Visagino miesto. Laisvalaikio organizatorė ragino visus linksmai pasibūt po ilgo užsigavėjimo meto, nes po Atvelykio prasideda visi lauko darbai. Per Atvelykį reikia krikštavaikius bei  bei krikštatėvius aplankyti, marginti margučius kuriuos vištos sudėjo nuo Velykų iki Atvelykio ir į svečius spėti nueiti ir būti labai linksmiems, kad darbai sektūsi-  kalbėjo vedančioji Ramunė  ir dar daugiau papasakojusi apie Atvelykio papročius bei tradicijas Lietuvoje. Pasveikinimo žodį susirinkusiems tarė miestelio seniūnė Tatjana Jarutienė.

Šiais metais Rimšė dalyvavo Ignalinos kultūros ir sporto centro projekte „Tradicinių renginių tęstinumo užtikrinimas Ceikinių, Didžiasalio, Mažėnų, Rimšės, Šiūlėnų, ir Vidiškių kaimuose“. Rimšės miestelio seklyčia pagal šį projektą gavo medijos įrangą su projektorium BENQ bei ekranu. Ši įranga jau senai laukta ir labai pravers rengiant renginius ateityje. „Tuo labai džiaugiamės ir dėkojam bendro projekto autoriams“- pabrėžė renginio vedėja ir iškart parodė filmuką apie  praeitų metų Atvelykio šventę, nuotraukas iš margučių marginimo bei verbų rišimo edukacijų.

Toliau šventę tęsė Rimšės saviveiklininkų sukurta ir daug intrigų sulaukusi intermedija- premjera „Gyveno kartą….“. Nuotaikingoje mini komedijoje buvo šmaikščiai  pasakojama  „diedo“ ir „bobulės“ gyvenimo istorija,  kuri puikiausiai tinka ir šiam laikmečiui,  nes puikiai atspindi nūdienos realijas. Pagrindinius vaidmenis atliko Antanina Bogiševičienė –„bobulė“, Rimšėje žinoma kaip dainininkė, giedotoja ir ūkininkė, o dabar puikiai atsiskleidusi užslėptą aktorės talentą.  „Diedas“-Petras Prakapavičius, kuris yra laisvalaikio organizatorės vyras, randa laiko ir noro vaidinti  ir atvyksta repeticijoms net iš Zarasų rajono. Skaitovė- Vidmanta Visakavičienė- Rimšės miestelio auksrankė bei daugelio edukacijų vedėja, dainas dainavo ir internediją režisavo Ramunė Prakapavičienė, epizodinius vaidmenis atliko Zarasų socialinės globos namų gyventojai- Arūnas Kulieša bei Jordanas Pakalniškis. Visos intermedijos metu girdėjosi žiūrovų juokas bei plojimai.   Saviveiklininkų pasirodymą žiūrovai buvo įvertino labai gerai. Po premjeros seniūnė Tatjana Jarutienė lyg tarp kitko  prasitarė „kad su šiuo spektakliuku galima išvažinėti pusė Lietuvos“, „kodėl gi ne?“- pagalvojo saviveiklininkai ir nutarė parodyti save platesnei auditorijai. Todėl pirmosios  saviveiklininklų gastrolės  vyks jau šį savaitgalį. Norintiems pamatyti šį nuotaikingą spektakliuką prašome prisijungti  www.yotube.com –„Gyveno kartą“….

Po nuotaikingos intermedijos kita šventės dalis buvo ne ką mažiau nuotaikingesnė. Klausėmės Visagino miesto kultūros centro folklorinio ansamblio „Krusnė“ pasirodymo, kurio vadovė šmaikščioji Violeta Gaidienė. Jie atvyko su velykine programa, padainavo velykinių, sūpuoklinių bei apeiginių dainų, minė mįsles, pasakojo įdomias istorijas. Jų pasirodymas buvo labai nuotaikingas, neleidžiantis pamiršti lietuvių aukštaičių tarmės, papročių bei tradicijų, taip pat sulaukęs plojimų bei seniūnės padėkos.

Po renginio visi buvo pakviesti tolesniam bendravimui prie arbatos puodelio. Dalinomės maloniais įspūdžiais, daužėme margučius, valgėm velykinius pyragus, sūrius, kuriuos pagamino darbščiosios rimšietės „alų midų gėrėm, per barzdą varvėjo, burnoj neturėjom“. Didelį ačiū tariam Visagino „Krusnei“, bei linksmuoliams saviveiklininkams ir jų vadovei, laisvalaiko organizatorei Ramunei ir kitų kartų, iki kitų linksmų švenčių.

 

Tekstas – Vidmanta Visakavičienė

Foto –     Arūnas Kulieša