Atvelykio tradicijos ir papročiai Taujūnuose

Pavasaris – vienas iš džiaugsmingiausių metų laikų, kada atbunda gamta, o su žaluma ateina ir nuostabiausia pavasario šventė – Šv. Velykos. Nors pati didžiausia ir labiausiai laukiama šventė – Velykos, nereikėtų pamiršti ir kitos, nemažiau nuotaikingos šventės – Atvelykio arba kitaip vadinamos, Vaikų Velykėlės.

Šios šventės svarbiausias simbolis yra kiaušinis, kuris siejamas su atgimimu. Klegesio ir vaikų džiaugsmo prisipildė Taujūnų seklyčios salė, į kurią rinkosi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Šventės metu turėjome progą pademonstruoti ir savo kūrybinius sugebėjimus. Renginio metu pačiais margiausiais raštais buvo nuspalvintas didžiausias Atvelykio kiaušinis. Vaikai varžėsi tarpusavyje kurio kiaušinis stipresnis ir gražesnis, atbudusioje gamtoje, suposi sūpynėse, kad, paak liaudies išminties, augtų didesni ir būtų sveiki. Susitikę kaimynai irgi nenuobodžiavo, dalinosi margučiais, vaišinosi savo keptais skanėstais.

Atkeliavo ir vaikų laukiamiausia viešnia –  Velykų bobutė, su pilna pintine spalvotų kiaušinių ir dovanėlių. Kartu su vaikais žaidė, rideno margučius, apdovanojo stipriausių ir autentiškiausių kiaušinių savininkus. Kolektyvas „Radasta“ džiugino susirinkusius savo dainomis.

Atgimusi gamta dažniausiai ir žmonėse atgaivina gyvenimo džiaugsmą, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti visiems kartu.