Ceikinių bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai

           Balandžio 16-24 d. Ceikinių bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ 18 val. trukmės skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems „skaitmenines technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Jie visiems bibliotekų skaitytojams ir lankytojams atveria neišmatuojamas galimybes šviestis, tobulintis, įgyti naujų patirčių. Į kursus buvo kviečiami įvairaus amžiaus žmonės, kurie nori geriau pažinti ir išmokti įvaldyti interneto teikiamas paslaugas. Juose dalyvavo ir virš 80 metų perkopę senjorai ir jaunesnio amžiaus Ceikinių seniūnijos gyventojai iš viso 11 žmonių. Mokymų, kuriuose vedė  Ceikinių vyresnioji bibliotekininkė Ona Martinėnienė, dalyviai mokėsi naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mobiliomis programėlėmis. Jie įgijo  įgūdžių ir patirties saugiai naršyti internete, susirasti aktualią rūpimą informaciją, susimokėti mokesčius, naudotis elektroninėmis valdžios vartais, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.

           Norintieji patobulinti įgūdžius gegužės 14-15 d. vėl rinkosi į nemokamus į 6 val. trukmės mokymus bibliotekoje. Pasirinkę vieną iš penkių pažengusiųjų  mokymo mokėsi naudotis programų „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“. Dalyviams patiko redaguoti, skenuoti skaitmenines nuotraukas ir dalytis jomis internete.

            Kursų dalyvių grupė buvo draugiška, linksma, padėdavo vieni kitiems, tardavosi, diskutavo. Tai dar nepaskutiniai mokymai. Į skaitmeninio raštingumo užsiėmimus gyventojai bus kviečiami iki 2021 metų kovo.