Ceikiniuose nuskambėjo tradicinės Antaninės

Birželio 16 d. į Ceikinius atvykti pakvietė Antaninių šventė: nuo ankstaus ryto čia buvo prekiaujama skanėstais, 10.30 val. Ceikinių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje vyko Šv. Antano atlaidai, per kuriuos šv. Mišias aukojo Ceikinių parapijos klebonas Marijonas Savickas, padedamas kunigų Antano Valatkos bei Renaldo Kučko, o vos kiek po 12 val. Ceikinių estradoje suskambo muzika.

Koncertą romantinėmis dainomis pradėjo Mildos Dikmonienės ir varduvininko Antano Laurinavičiaus duetas. Muzikuojančiam Antanui šįkart atiteko išskirtinis dėmesys – jis sulaukė glėbio sveikinimų ir saldžių dovanėlių.  

Jau netrukus Antaninių koncertą tęsė Renata Artimavičiūtė. Solistė yra baigusi kultūros vadybos studijas ir iki šiol ją dažniausiai matydavome scenoje, tačiau išduosime paslaptį – Renata pasuko medicinos mokslų kryptimi. Tikimės, kad dainavimo ji niekada nepamirš ir ateityje džiugins Ceikinius skambiomis melodijomis taip, kaip ir Antaninių sekmadienį.

Gausiai plojimais ir nuoširdžiu juoku žiūrovai sutiko pasakorės Janinos Tuskenienės šmaikščiuosius pasakojimus, taip pat džiaugėsi nuolatinio Ceikinių renginių dalyvio – Ceikinių folkloro ansamblio „Babutės kuperkas“ – atliekamomis dainomis.

Tądien Ceikiniuose dainavo įvairių tarptautinių konkursų dalyvė ir laureatė Gintarė Zenkevičiūtė. Beje, Gintarė laureatė tiek sporto, tiek muzikos srityse. Gintarei priklauso uždarų patalpų 3 km distancijos bėgimo Lietuvos rekordas, o netrukus jos talentą dainuoti pamatysime viename televizijos projekte.  

Bėgant metams Ceikiniai susiranda vis daugiau ir daugiau muzikuojančių draugų. Tokiu kolektyvu tapo ir antrą kartą Ceikiniuose viešėjęs Švenčionėlių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gabija“. Kolektyvo repertuare  dominuoja romantinės  ir liaudies dainos. Ne vienai dainai muziką ir žodžius yra parašiusi ansamblio vadovė Vanda Miloš. Vokalinis ansamblis „Gabija“ yra vienas iš daugiausiai koncertuojančių Švenčionėlių miesto kultūros centro kolektyvų. Nuolat dalyvauja miesto, rajono, regiono ir respublikos renginiuose, festivaliuose bei vokalinių ansamblių konkursuose. Kolektyvas yra koncertavęs Lenkijoje ir Švedijoje. Džiugu, kad neaplenkia ir mažo Lietuvos lopinėlio – Ceikinių.

Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius pasveikino varduvininkus Antanus, džiaugėsi visais, kurie kartu susirinko švęsti tradicinių Antaninių Ceikiniuose, o renginyje dalyvavusiems atlikėjams įteikė padėkas. Tuo tarpu renginio vedėjas Ugnius Dikmonas dainorėliams dovanojo gėlių puokšteles.

Tokios buvo Ceikinių Antaninės, na, o tuos, kuriems ceikinietiško Antaninių siautulio buvo per mažai, kviečiame pasiklausyti Ceikinių kolektyvo „Keiziai“ muzikinių pasirodymų Adutiškyje (birželio 22 d.), Molėtuose ir Švenčionėliuose (birželio 23 d.).

  1. S. už pagalbą organizuojant Antaninių koncertą nuoširdžiai dėkoju Ceikinių parapijos klebonui M. Savickui ir Ceikinių seniūnui S. Zabolevičiui.

Daugiau koncerto akimirkų žiūrėkite vaizdo įraše: https://www.facebook.com/GrojantysCeikiniai/videos/2120147721446204/

 

Ceikinių kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Rūta Kajėnė,

Ryčio Kajėno ir Aurimo Tirilio nuotraukos