Džiugas Karklelis pagerino Lietuvos U15 rekordą

       Trečias kartas nemeluoja… Ši taisyklė pasitvirtino Ignalinos kultūros ir sporto centro plaukikui Džiugui Karkleliui, kuris šį savaitgalį vykusiose plaukimo varžybose Glivicėje (Lenkija) pagerino Lietuvos U15 amžiaus grupės rekordą, plaukdamas 400 m kompleksu. Rekordas priklausė Džiugo vyresniajam treniruočių partneriui Erikui Kapočiui ir buvo pasiektas 2015 m. taip pat Lenkijoje, Poznanėje. 4 min. 42,64 sek. – toks rezultatas buvo realiai atakuojamas net tris kartus. Pirmas bandymas vyko vasarą, Lietuvos čempionate – čia pritrūko 1,14 sek. Antrasis – prieš savaitę vykusios varžybos Grace (Austrija), trūko tik akimirkos 0,47 sek. dalių. Likus trims dienoms iki gimtadienio Džiugas įgyvendino savo tikslą, nuo šiol rekordas yra lygus 4 min. 41,49 sek. Su šiuo rezultatu ,,Open“ kategorijoje IKSC auklėtinis iškovojo sidabro medalį.

Įdomus faktas tas, kad Džiugas gyvena ir mokosi Švenčionių rajono savivaldybėje, kuri neturi savo baseino. Prieš kelis metus Ignalinos ir Švenčionių rajono savivaldybės pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri atvėrė galimybes Švenčionių, Švenčionėlių, Pabradės vaikams ne tik mokytis plaukti ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ projektuose, bet ir siekti aukštų rezultatų, lankant IKSC plaukimo sportines grupes. Didelė pagarba Džiugo tėveliams, kurie du kartus per dieną iš Švenčionėlių į Ignaliną vežioja savo sūnų į plaukimo treniruotes.

                      Dabar Džiugo laukia naujas iššūkis – patekti ir garbingai atstovauti Lietuvos plaukimo rinktinę 2019 m. Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.