Džiugas Karklelis pateko į Europos jaunimo olimpinį festivalį

Ignalinos kultūros ir sporto centro plaukikas Džiugas Karklelis Lietuvos suaugusiųjų čempionate gerino savo asmeninius rekordus, 400 m kompleksiniu plaukimu jis iškovojo ketvirtąją vietą, o perpus trumpesnėje distancijoje liko penktas. Šie aukšto lygio rezultatai lėmė, kad Džiugas patenka į Lietuvos plaukimo rinktinę ir liepos pabaigoje vyks į Azerbaidžano sostinę Baku, kur vyks Europos jaunimo olimpinis festivalis (EJOF).

EJOF dėl medalių kovos geriausi 14-18 metų jaunieji atletai iš 48 Europos olimpinių komitetų. Daugiau nei 3900 festivalio dalyvių rungsis 10 sporto šakų (sportinė gimnastika, lengvoji atletika, krepšinis, dviračiai, rankinis, dziudo, plaukimas, tenisas, imtynės ir tinklinis), o tvarką varžybų metu palaikyti padės daugiau nei 2500 savanorių.

Lietuvai olimpiniame festivalyje atstovaus 68 sportininkai, besivaržysiantys 8-iose sporto šakose. Plaukimo sporto šaką atstovaus 10 sportininkų: 5 iš Kauno plaukimo mokyklos, 2 iš Panevėžio Žemynos, 2 iš Klaipėdos Gintaro sporto centro ir 1 iš Ignalinos kultūros ir sporto centro.

Europos jaunimo olimpiniai festivaliai vyksta kas dvejus metus. Džiugas jau trečiasis Ignalinos plaukikas, kuris patenka į šias varžybas. 2013 metais Olandijoje Lietuvos plaukimo rinktinės garbę gynė Sara Aškinytė, o 2015 metais Gruzijoje dalyvavo Erikas Kapočius. Besirengiant EJOF, Džiugo dar laukia treniruočių stovykla Kroatijoje ir Nordic čempionatas Danijoje.