Alytaus miesto teatro spektaklis „Freelanceriai“

  Ignalinos kultūros ir sporto centras kovo – birželio mėn. kviečia į profesionalių teatrų festivalį vaikams ir jaunimui „TEATRO GENAS“!

  Pjesės autorius: Ion Sapdaru
  Režisierė: Agnė Dilytė
  Scenografas, kostiumų dailininkas: Artūras Šimonis
  Kompozitorius: Antanas Jasenka
  Režisieriaus asitentė: Alma Purvinytė
  Vaidina: Ona Gudaitytė, Eglė Juškaitė, Eglė Kordiukovaitė, Vaidas Praspaliauskas

  Tai socialinis groteskas pagal Lietuvoje kol kas nestatytą žymaus rumunų aktoriaus, režisieriaus, dramaturgo Ion Sapdaru (g. 1961 m.) pjesę „Freelancer Story“, parašytą 2016 metais.

  Istorija atveria menininkų skaudulį – nereikalingumo dramą. Pjesės herojams, pradedantiems aktoriams, kaip ir daugybei šiuolaikinių nepriklausomų kūrėjų, tenka rinktis – išduoti savo meninius idealus bei principus ar siekti išgyventi, dažniausiai pralaimint konkurencinėje kovoje.

  Iki graudulio komiškos realybės situacijos, kai jauni aktoriai, vietoj trokštamų vaidmenų profesionaliojoje scenoje, vaidina gyvas skulptūras parke, kai juos išgarsina ne aukštos meninės vertės darbas, o netikėtas skandalas, kai po pasaulį keliauja ne su pripažinta teatro trupe, o dirbant juodžiausius darbus, jų nepalaužia.

  Jaunų menininkų varomoji jėga – begalinis tikėjimas, atkaklumas, siekis realizuoti meninius sumanymus ir jaunatviškas maksimalizmas. Pirmyn veda troškimas pasipriešinti esamai politinei, kultūrinei santvarkai bei stipri ir nuoširdi meilė vienas kitam. Spektaklyje atskleista aukštesnė meilės forma, atveriama gili nesavanaudiško jausmo tema.

  Spektaklyje naudojami Charles Bukowski tekstai.

  Bilieto kaina – 3 eur.

  Projekto „Teatro genas“ iniciatorius – Ignalinos kultūros ir sporto centras
  Projekto partneriai – Ignalinos gimnazija, Vidiškių gimnazija, Didžiasalio “Ryto” gimnazija, Daugėliškio mokykla – daugiafunkcis centras, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija

  Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba