Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis „Kaime nėra Wi-Fi“

  Ignalinos kultūros ir sporto centras kovo – birželio mėn. kviečia į profesionalių teatrų festivalį vaikams ir jaunimui „TEATRO GENAS“!

  Pagal Danguolės Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“

  Lėlių ir objektų spektaklis vaikams / Palėpės salėje

  Režisierius – Šarūnas DATENIS
  Adaptacijos autorė, dramaturgė – Teklė KAVTARADZĖ
  Dailininkas – Antanas DUBRA
  Kompozitorius – Vytautas LEISTRUMAS
  Šviesų dailininkas – Vytautas NOVICKAS
  Vaizdo projekcijų autorius – Tomas JOKŪBONIS
  Choreografė – Sigita MIKALAUSKAITĖ
  Vaidina: Indrė STORPIRŠTIENĖ, Imantas PRECAS, Karolis Algimantas BUTVIDAS, Irmantas JANKAITIS, Lijana MUŠTAŠVILI

  Trukmė: 50 min.
  Bilieto kaina – 3 eur.

  Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir (kas svarbiausia!) turinčių ką papasakoti daiktų pasaulį. Briedžio galva, senelio dviratis, močiutės aukštakulniai ir net tualetas: visi čia pamena pačias svarbiausias – tiek meilės, tiek anų laikų mados ar papročių – istorijas… Šie, „ant aukšto“ užsilikę, niekam nebereikalingi rakandai pyksta ir juokiasi, skaldo anekdotus, patarles ir kviečia susimąstyti: ar tikrai viskas, ko mes nežinom, nesuprantam, yra, kaip sako spektaklio herojė, taip boring?

  Spektaklį kuria „Lėlės“ teatro žiūrovams jau gerai pažįstama jauna, ambicinga ir humoro nestokojanti menininkų komanda. Režisierius Šarūnas Datenis ir dailininkas Antanas Dubra sėkmingai dirba kartu nuo pat pirmojo, Auksinį scenos kryžių pelniusio savo spektaklio „Gaidelis pinigautojas“. Su spektakliu „Čia buvo / čia nėra“ prie jų prisijungė ir kompozitorius Vytautas Leistrumas, o vėliau, statant „Pinokį“ ir dramaturgė Teklė Kavtaradzė.

  „Anksčiau telefoną naudodavai dešimt metų, o dabar – daugiausia dvejus, automobiliu būdavo važinėjama penkiasdešimt metų, o dabar – gerai, jei dešimt. Esame pripratę ką nors panaudoję tuoj pat tą daiktą išmesti, o anksčiau daiktai turėdavo savo istoriją – svarbią ir įdomią, kurią, kad nenugrimztų į nežinią, reikia žinoti kaip močiutės senuosius receptus, – spektaklio idėją pristato režisierius Š. Datenis. – Mūsų spektaklyje pasakojama stebuklinė istorija apie palėpėje prabilusius daiktus: mergaitė atvyksta į kaimą su tėvais, staiga ji supranta, kad čia nėra interneto, ir susipykusi su tėvais, nes daugiau kaime juk nėra ką veikti, užlipa tvarkyti palėpės. Čia jai atgyja ir savo istorijas pradeda pasakoti įvairiausi daiktai…”

  Projekto „Teatro genas“ iniciatorius – Ignalinos kultūros ir sporto centras
  Projekto partneriai – Ignalinos gimnazija, Vidiškių gimnazija, Didžiasalio “Ryto” gimnazija, Daugėliškio mokykla – daugiafunkcis centras, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija

  Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba