Jaunieji Ignalinos filologai – tarp šalies geriausiųjų

Gegužės 2-4 d. Palangoje vyko 51-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kuriame dalyvavo net keturi Ignalinos rajono atstovai.  Jaunieji Ignalinos kūrėjai kasmet išbando savo jėgas šiame konkurse, tačiau šie metai išskirtiniai, nes bene pirmą kartą į finalinį konkurso etapą buvo pakviesti visi keturi savo darbus pateikę mūsų rajono mokiniai. Tai Vidiškių gimnazijos trečios klasės mokinė Erika Mudinaitė (ruošė mokytoja Zita Čičelienė) ir trys Ignalinos gimnazijos mokiniai: Brigita Musteikytė, IIIa,( ruošė mokytoja Regina Panavienė), Kotryna Kliaugaitė, IVc, (ruošė mokytoja Jurgita Trapikienė) ir Ignas Mudėnas, IVb, ( ruošė Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja Neringa Mudėnienė). Du ignaliniečių darbai buvo pristatyti tautosakos sekcijoje, po vieną prozos ir publicistikos sekcijose. Nors jau kvietimą dalyvauti finaliniame jaunųjų filologų konkurso etape galima laikyti laimėjimu, dar labiau džiugina tai, kad net dvi Ignalinos gimnazijos atstovės iš konkurso grįžo su diplomais ir medaliais. Brigita Musteikytė buvo apdovanota III laipsnio diplomu  „Už gerą publicistiką“, o Kotryna Kliaugaitė – III laipsnio diplomu „Už  gerą prozos darbą“.

Baigiamajame šio konkurso renginyje dalyvavo 131 mokinys iš visos respublikos. Konkurso organizatoriai juokauja, kad tai septyni konkursai, sujungti į vieną, nes dalyviai rungiasi septyniose sekcijose: kalbos, poezijos, prozos, publicistikos, tautosakos, literatūros mokslo ir kritikos bei vertimų iš anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbos. Bene daugiausiai jaunųjų kūrėjų darbų sulaukė dvi sekcijos. Prozos sekcijai buvo pateikti 48, o publicistikos – 40 darbų. Tačiau dalyvauti finaliniame konkurso etape buvo pakviesta tik trečdalis savo darbus atsiuntusių mokinių. 

 Į Palangą susirinkusių moksleivių laukė nelengvas darbas. Po  konkurso atidarymo, kurio metu dalyvius pasveikino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, vertinimo komisijos pirmininkas literatūrologas, rašytojas Regimantas Tamošaitis ir Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos dainininkai bei  šokėjai, jaunieji filologai išsiskirstė dirbti sekcijose. Pirmiausia jiems reikėjo pristatyti savo darbus, o vėliau vyko pokalbiai su vertinimo komisijos nariais, kurie išsakė savo pastebėjimus ir patarimus jauniesiems kūrėjams.

Po įtempto dvi dienas vykusio darbo sekcijose  konkurso dalyvius organizatoriai pakvietė pailsėti ir pasižvalgyti po Palangą. Ekskursijos  metu buvo apžiūrėta Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, atstatytas kurorto simbolis – kurhauzas, pasivaikščiota rekonstruota  palangiškių ir miesto svečių pamėgta grafų Tiškevičių alėja bei po XIX a. viduryje įkurtų Tiškevičių rūmų parką, pasižvalgyta nuo legendomis apipinto Birutės kalno.

Įspūdžių ignaliniečiai parsivežė tikrai daug: tai ir naujos pažintys, ir gerai su bendraminčiais praleistas laikas, ir įdomūs pokalbiai su mokslininkais, garsiais rašytojais ir publicistais, jų jauniesiems kūrėjams išsakytos pastabos bei patarimai. Žinoma, svarbus ir įvertinimas, liudijantis, kad ignaliniečiai – tarp geriausių šalies filologų.

 

Ignalinos gimnazijos lietuvių kalbos

mokytoja metodininkė Jurgita Trapikienė