Jubiliejinis jaunųjų filologų konkursas

Balandžio 5–7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas. Pirmasis renginys įvyko 1965 metais. Pirmasis konkursas surengtas Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus.

Šiais metais į baigiamąjį renginį pakviesti 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų. Jaunieji filologai atvyko iš Palangos, Klaipėdos, Panevėžio, Vilniaus miestų, Ignalinos, Jurbarko, Kauno, Kretingos, Vilkaviškio rajonų. Jų darbus vertino ir kartu su mokiniais aptarė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Vilniaus universiteto mokslininkai doc. dr. Regimantas Tamošaitis, dr. Brigita Speičytė, dr. Viktorija Šeina-Vasiliauskienė, dr. Bronė Stundžienė, dr. Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė, dr. Daiva Vaišnienė, dr. Laimutė Bučienė, eseistė Gintarė Adomaitytė, poezijos ir prozos autoriai Laura Sintija Černiauskaitė, Kristina Gudonytė, Andrius Jakučiūnas, Donatas Petrošius, Ričardas Šileika, vertėjai Irena Aleksaitė, Nijolė Chijenienė, Aušra Karsokienė, Jonė Ramunytė ir Austėja Merkevičiūtė.

Ignalinos rajonui atstovavo Justina Janutėnaitė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos 3 klasės moksleivė, mokytoja Nijolė Keraitienė. Už gerą tautosakos darbą Justina apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomu.

Didžiausi sveikinimai Justinai ir jos mokytojai!

 

Ignalinos kultūros ir sporto centro metodininkė Vita Bagdonienė