Konkursas ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija‘‘

Vasario 14 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko konkurso ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija‘‘ vertinimo komisijos posėdis. Konkurso tikslas – skatinti jaunimą domėtis Lietuvos istorija, ugdyti pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį, skatinti kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius, formuoti ir perteikti savitą jų vertinimą. Taip pat siekiama, kad tirdami Lietuvos istoriją darbų autoriai ją „atrastų“ per konkrečių asmenų (tam tikrų istorinių įvykių liudininkų) likimus ir istorijas. Komisija sulaukė daug kūrybinių darbų, mokiniai piešė, rašė, kūrė filmą.

Labai įdomų filmą sukūrė Didžiasalio ,,Ryto‘‘ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus 4 g klasės mokinys Lukas Kamarauskas (mokytojai  Neringa Mudėnienė ir Evaldas Kavaliauskas).

Rašinių dalyje I vieta skirta Miglei Kapliukaitei, Didžiasalio ,,Ryto‘‘ gimnazija (mokytoja Nijolė Berdikšlienė).

5-8 klasių grupėje piešinių dalyje I vietą užėmė Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijos mokinės Vakarė Kajėnaitė ir Gabrielė Katurkaitė (mokytoja Nijolė Trinkūnienė), II vietą – Linas Martinkėnas, Naujojo Daugėliškio mokykla daugiafunkcis centras (mokytoja Audronė Krikščionaitienė) ir Arūnė Žilėnaitė, Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studija (mokytoja Nijolė Trinkūnienė), III vietos skirtos Erikai Panavaitei, Naujojo Daugėliškio mokykla daugiafunkcis centras (mokytoja Audronė Krikščionaitienė) ir Kamilei Ponomarenko, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija (mokytojas Albinas Marcinauskas).

9-12 klasių grupėje piešinių dalyje dvi I vietos skirtos mokinėms iš  Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijos – Miglei Kajėnaitei ir Ievai Gasianec (mokytoja Nijolė Trinkūnienė), II vieta skirta Arijai Luneckaitei, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija (mokytojas Albinas Marcinauskas), III vieta – Elijai Guiskytei, Vidiškių gimnazija (mokytoja Audronė Krikščionaitienė). Sveikiname!

Visų dalyvių darbai išsiųsti respublikinei vertinimo komisijai.

 

Ignalinos kultūros ir sporto centro metodininkė     Vita Bagdonienė