Kraštiečių šventė „Sugrįžkit ir pabūkit kartu“ Šiūlėnuose

Gražią rudeninio  šeštadienio popietę , suvažiavo kraštiečiai, svečiai, jubiliatai ir bendruomenės nariai jau į tradicinę tapusią, vienuoliktus metus organizuojamą šventę  „Sugrįžkit ir pabūkit kartu“.

Šiūlėnų kaimo bendruomenės pirmininkė ir šio renginio organizatorė, Marijona Lukaševičienė, prieš pradedant šventę, tylos minute paprašė pagerbti anapilin išėjusių mūsų bendruomenės narių atminimą.

Sulaukėme ir garbių svečių. Į šventę atvyko Ignalinos rajono meras Justas Rasikas, administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, Daugėliškio parapijos klebonas Bernardas Augaitis, Europos parlamento nario Broniau Ropės padėjėjas Henrikas Šiaudinis, seimo nario Ginto Kindurio padėjėja Ona Zaleckienė, laikinai einantis N. Daugėliškio seniūno pareigas Gintautas Ruseckas, seniūnaičiai, jubiliatai, bendruomenės nariai, kiti svečiai.

Ignalinos rajono meras Justas Rasikas, sveikindamas šventės dalyvius, svečius ir organizatorius, sakė „ Smagu, kai yra  organizuojamos puikios šventės, yra kur turiningai praleisti laisvalaikį, ateiti, pabūti, pasidžiaugti vieniems kitais“

Daugėliškio parapijos klebonas Bernardas Augaitis linkėjo visiems Dievo palaimos ir tos šviesos, kurį yra skleidžiama tokiose šventėse.

Sveikindamas šventės dalyvius Europos parlamento nario B.Ropės padėjėjas Henrikas Šiaudinis, džiaugėsi gražia šventės tradicija ir įteikė B.Ropės padėką Marijonai  Lukaševičienei už tradicinės kraštiečių šventės  „Sugrįžkit ir pabūkit kartu“ organizavimą ir pagarbą savo krašto senjorams.

Seimo nario Gintauto Kindurio padėjėja Ona Zaleckienė atvykusi su dovanomis, linkėjo bendruomenei  kūrybiškumo ir ateityje kuo dažniau sueiti į tokias gražias šventes, nuoširdžiai bendrauti ir bendradarbiauti.

2019 metų jubiliatai buvo sekantys:  Jadvyga Kaukėnienė ir Janas Misiūnas sulaukė 85 metų jubiliejaus, Vitoldas Gaidelis ir Antonina  Trusova 80 metų o 75 metai šiemet sukako Marijai Mačiuolienei.

Į šventę atvyko Jadvyga Kaukėnienė iš Kiniūnų ir  Vitoldas Gaidelis  iš Šiūlėnų kaimo. Taip jau būna, kad artėjant žiemai, tėvus iš kaimo žiemoti pasiima vaikai, o vasarai atveža į gimtinę.

Ignalinos rajono  meras Justas Rasikas ir administracijos direktorė sveikindami  linkėjo jubiliatams nepakartojamų akimirkų, džiaugsmingų valandų, prasmingų dienų ir laimingų metų. Jubiliatams buvo įteiktos  Ignalinos rajono savivaldybės dovanos, gėlės ir jubiliejiniai medaliai.

Pasveikindami atvykusius svečius, įteikėme jiems šventinius medalius, kaip prisiminimą apie šią šventę

Šventės metu buvo pristatytas Ignalinos kultūros ir sporto centro projektas „Tradicinių renginių tęstinumo užtikrinimas Ceikinių, Didžiasalio, Mažėnų, Rimšės, Šiūlėnų ir Vidiškių kaimuose“,

Pasidžiaugta gražiomis tradicinėmis šventėmis, įsigytomis priemonėmis, kurių reikės ir ateityje organizuojant tradicinių renginius.

Ignalinos rajono meras Justas Rasikas, Ignalinos rajono kultūros ir sporto centro direktoriaus padėkas įteikė kultūros darbuotojams Valentinai Sinkevič, Liudmilai Kazakevičienei, Viktorijai Čibirei, Evaldui Gailiešiui  už aktyvų dalyvavimą projekto „Tradicinių renginių tęstinumo užtikrinimas Ceikinių, Didžiasalio, Mažėnų, Rimšės, Šiūlėnų ir Vidiškių kaimuose” veikloje, taip pat  padėkota Juozui Navickui ir Nijolei Gluchovienei. Už aktyvumą, krašto tradicijų garsinimą padėkos įteiktos Adutiškio kaimo kapelos vadovui Stanislovui Rumbučiui, Aldonai Černiauskienei ir Danutei Gaidelienei.

Šventės meninę programą pradėjo  pramoginių šokių šokėja Gabija Miliauskaitė. Visi džiaugsmingai plojo ir gėrėjosi šokio judesiais ir šokėjos  grakštumu.

Nuostabiomis dainomis visus džiugino populiarių dainų atlikėja Viktorija Čibirė, nepakartojamas moterų vokalinis ansamblis  „Vėtrungė“.  Puikus Adutiškio kaimo kapelos ir dainininkių Aldonos ir Danutės  pasirodymas.

Šventės dalyviai ir svečiai galėjo  pasigrožėti  tradicinių amatų meistrės, Marijonos Lukaševičienės, veltų gaminių paroda.

Jubiliejai dar ilgai primins kiek dainų išdainuota, išdalinta širdies šilumos, kiek daug dirbta, mylėta, svajota…
Prie ilgo Šiūlėnų  bendrystės stalo sutilpome visi, tęsėsi gražus bendravimas, skambėjo dainos ir nuoširdūs linkėjimai…

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie dalinotės nuostabiu savo gerumu, nuoširdumu ir širdies šiluma.

„Kraštiečių šventė „Sugrįžkim ir pabūkim kartu“ iš dalies finansuojama pagal  Kultūrinių, socialinių, švietimo, sporto veiklų, turizmo plėtojimo priemonėms skirtų savivaldybės biudžeto lėšų“

Šiūlėnų kaimo bendruomenės informacija