„Laiko kapsulė“ Ignalinoje

Ignalinos rajono mokinių  asociacija pritarė gražiai Lietuvos moksleivių Sąjungos iniciatyvai „Laiko kapsulė“ skirtai Lietuvos nepriklausomybės 100-čiui. Laiko kapsulė apkeliaus 34 šalies miestus. Jos keliavimo pradžia 2018 m. sausio 19 d. Klaipėdoje, o uždarymas 2018 m. birželio 1 d. Vilniuje.

Gegužės 23 d. Laiko kapsulė atkeliavo ir į Ignaliną. Ignalinos kultūros ir sporto centro salėje vyko kapsulės perdavimo ceremonija.

Renginio metu vedančiųjų  Viltės Daubaraitės ir Mato Kovalevskio pagalba  laiko mašina buvo keliaujama  į praeitį, dabartį ir ateitį. Atkeliavus į praeitį apie Ignalinos kraštą, miestą pasakojo Ignalinos rajono vietos veiklos grupės vadovė  Ligita Smagurauskienė, dainavo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokinys Mantas Bendorius, vadovė Vida Ksenzovienė. Atkeliavus į dabartį rajono mokinių savivaldas pasveikino Kultūros ir švietimo skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. Dainą „Nupiešiu Lietuvą“ atliko Urtės Rolkaitės ir Urtės Labuckaitės duetas, mokytoja Dalia Vilčinskienė.

Atkeliavus į ateitį savo sėkmės istoriją pasakojo  Raimundas Žievys, žymus Ignalinos krašto žmogus, sukonstravęs net lėktuvą.

Renginyje dalyvavusios  rajono mokyklų savivaldos, atsivežė nuotraukas su  savo mokyklų bendruomenių įamžinimu. Kitoje nuotraukų pusėje buvo parašyti linkėjimai ateities lietuviams. Nuotraukos buvo parodytos, o palinkėjimai perskaityti ir įdėti į laiko kapsulę. Ignalinos rajono mokinių asociacijos atstovai laiko kapsulę perdavė iš Molėtų atvykusiems mokiniams.

Renginys baigėsi Ignalinos gimnazijos mokinio Gabrieliaus Talijūno daina bei bendra visų dalyvių nuotrauka.

Ši kapsulė, su visų Lietuvos miestų ir rajonų mokinių  savivaldų sudėtomis nuotraukomis, bus laikoma 100 metų Valstybės pažinimo centre.