Lietuvos mokinių technologijų olimpiada „Mano laiškas rytojui“

Balandžio 5  dieną Zarasų profesinėje mokykloje vyko 7-12 klasių Lietuvos mokinių technologijų olimpiada „Mano laiškas rytojui“. Olimpiados šalies etapo baigiamojoje dalyje dalyvavo 119 gabiausių taikomojo meno, dizaino, konstrukcinių medžiagų, statybos ir medžio apdirbimo, mitybos, turizmo ir mitybos, tekstilės veiklos grupių mokinių iš visos Lietuvos. 

Ignalinos rajonui atstovavo rajoninio technologijų etapo nugalėtojai Svajūnas Mažalskis iš Vidiškių gimnazijos  Dūkšto skyriaus (statybos ir medžio apdirbimo veiklos grupėje), Ernesta Paslauskaitė iš Vidiškių gimnazijos (tekstilės veiklos grupėje) ir Germanas Veličko iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos (mitybos veiklos grupėje).

Olimpiada vyko vieną dieną. Mokiniams reikėjo eksponuoti namų darbus ir atlikti  kūrybinės veiklos užduotį. 

Mitybos veiklos grupėje  kūrybinės užduotys buvo skirstomos ir vertinamos pagal koncentrus : 11–12 kl., 9–10 kl., 7–8 kl. Mokiniai gamino skanius, šiuolaikiškus, sveikuoliškus patiekalus, kurių dekoravimas ir patiekimas nenusileido net profesionalių virėjų darbams.

Džiugu, kad pirmą kartą tokioje kūrybiškoje respublikinėje technologijų olimpiadoje dalyvaujančiam Germanui Veličko, Didžiasalio  „Ryto“ gimnazijos 7 klasės mokiniui, pavyko tapti vienu iš geriausių 7–8 kl. mokinių mitybos veiklos grupėje. Germanas Veličko  (mokytoja Dalė Čepulienė ) laimėjo pelnytą trečios vietos medalį. 

 

Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokytoja Dalė Čepulienė