Linksma Užgavėnių šventė Naujajame Daugėliškyje

Mūsų senoliai sakydavo, jei Užgavėnių nešvęsi, tais metais nuo nelaimių neatsiginsi: gyvuliai išdvės, javai blogai derės, namiškiai sirgs, visokios kitokios negandos pristos.

Tad, kad tokios nelaimės neužgriūtų, vasario 25d. Užgavėnių švęsti kartu su Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiofunkcio centro gausiu būriu vaikučių ir mokytojų susirinkome IKSC Naujojo Daugėliškio padalinio kiemelyje. Šokome, trypėme, dainavome, žaidėme nuotaikingus žaidimus. O kokios gi Užgavėnės be Lašininio ir Kanapinio. Lašininis – žiemos įsikūnijimas, visuomet storas, riebus tinginys, apsileidęs, persivalgęs. O štai Kanapinis – pavasario įsikūnijimas – lieknas ir išstypęs, pilvą persijuosęs virve. Jis – darbštumo, pasninko simbolis. Žūtbūtinėje kovoje Kanapinis nugalėjo Lašininį ir taip paskelbė atėjusį pavasarį, Gavėnią, darbų pradžią ir tinginystės pabaigą. Šventės kulminacija – Morės deginimas, o kartu su ja ir negerų poelgių, pykčio, pavydo, patyčių, viso, kas bloga sudeginimas.

Kad nepristigtume jėgų, prisivalgyti blynų skubėjome į Naujojo Daugėliškio mokyklą-daugiafunkcį centrą, kur jau buvo paruoštas gausiai nuklotas vaišėmis stalas. Išrinkę gražiausią blyną, valgėme ligi soties.

Linksmai ir triukšmingai išvarę žiemą, laukiame pavasario.

Sudie, žiema! Sveikas, pavasari!

 

IKSC Naujojo Daugėliškio laisvalaikio organizatorė Nijolė Gluchovienė