Rajono kultūros darbuotojų metodinė išvyka į Visagino kultūros centrą

Retai besisvečiuojantiems Visagine, šis miestas įsimena vienas į kitą panašių daugiaaukščių gausybe bei miesto pašonėje tyvuliuojančiu Visagino ežeru, tačiau, įgyvendinant įvairias iniciatyvas, miesto veidas įgauna naujų spalvų. Tuo galėjo įsitikinti Ignalinos rajono kultūros darbuotojai, kovo 21 d. apsilankę Visagino kultūros centre, kuriame yra vykdomas projektas „Buvusios „Sedulinos“ mokyklos pastato pritaikymas Visagino kultūros centro ir bendruomenės reikmėms, įrengiant miestą po vienu stogu“.

Kultūros darbuotojų metodinė išvyka prasidėjo susibūrimu Ignalinos kultūros ir sporto centre. Čia trumpai apžvelgti darbuotojams aktualūs klausimai, su praėjusiu jubiliejumi kaimo vietovių kultūros darbuotojų vardu centro direktorių Darginą Mikėną pasveikino metodininkė Marijona Lukaševičienė.

Atvykus į naująją Visagino kultūros erdvę, įspūdis pranoko bet kokius lūkesčius – čia ryškus gero stiliaus pojūtis, jaukumą kuria gerai apgalvotos detalės, modernios erdvės darniai persipina su daugiakultūrio miesto raštais. Visagino kultūros centro kultūrinės veiklos skyriaus  vadovė Larisa  Podberiozkina parodė jau sukurtą ir dar vis tobulinamą infrastruktūrą: renginių, parodų ir konferencijų sales, patalpas repeticijoms, erdves edukacinėms programoms ir amatų studijoms, poilsio zonas.

Kultūros darbuotojai tądien dalyvavo net keliose edukacijose. Viena iš jų – keramikos, kur buvo mokoma, kaip dailiai pasigaminti įvairių suvenyrų (ežiukų, paukštelių ir kt.). Antra edukacija – tradicinių ukrainiečių ir totorių patiekalų gamyba. Čia kultūros darbuotojai išgirdo ukrainietiškų barščių ir bandelių gaminimo paslapčių, mokėsi gaminti tradicinį totorių skanėstą „Čak čak“, vaišinosi šiais gardžiais patiekalais.

Dar viena staigmena laukė Visagino kultūros centro kiemelyje. Čia ukrainiečių folkloro ansamblio „Kalyna“ nariai ignaliniečiams dovanojo ukrainietiškas dainas, skambėjo armonika bei balalaika atliekamos melodijos, buvo šokami rateliai, o tradiciniame anglimis kūrenamame „samovare“ virė arbata, prie kurios gamybos prisidėjo visi – į specialų maišelį įmetę liepžiedžių, žemuogių, spanguolių lapų ar kitų vaistinių žolelių.

Diena netruko prabėgti. Atsisveikinant, metodininkė M. Lukaševičienė Visagino kultūros centro kolektyvui įteikė atminimo dovanėles, o Ignalinos rajono kultūros darbuotojai, sušildyti arbatos ir įkvėpti turiningos kultūrinės programos, išvyko kurti gimtajam kraštui. 

P. S. už įspūdžių kupiną apsilankymą Visagino kultūros centre nuoširdžiai dėkojame centro direktorei Danutei Morkūnienei bei gausiai komandai darbuotojų. Už suorganizuotą metodinę išvyką kultūros darbuotojai ačiū taria metodininkei M. Lukaševičienei, už skirtą transportą – Ignalinos kultūros ir sporto centro direktoriui D. Mikėnui, bei saugiai visus vežusiam vairuotojui Juozui Karkleliui.

Ceikinių kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Rūta Kajėnė