Savivaldybės etapo 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada

Vasario 26 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko savivaldybės etapo 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada. Olimpiados tema – „Tauta be valstybės. Lietuva 1940–1990 m.“. Olimpiados tikslas – skatinti mokinius domėtis istorija, plėsti mokinių žinias ir istorijos problemų sprendimų gebėjimus, supažindinti mokinius su kultūros paveldu, jo saugojimu ir naudojimo galimybėmis, padėti atsiskleisti geriausiai istoriją išmanantiems, ja besidomintiems mokiniams, atkreipti mokinių dėmesį į svarbias istorines temas, plėsti mokinių humanitarinės terminologijos išmanymą ir lavinti mokslinio (publicistinio) teksto rašymo gebėjimus, suteikti galimybę istorija aktyviai besidomintiems mokiniams arčiau susipažinti su profesionaliu istorijos mokslu ir jo pasiekimais.

Olimpiadoje dalyvavo 12 mokinių iš rajono mokyklų. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad prizines vietas pasidalino Ignalinos gimnazijos mokiniai,  I vietą – Justina Pilinskaitė, II vietą – Gabija Vapsvaitė, mergaičių mokytoja Vida Stundžiaitė,  III vietą užėmė Gytis Bečalis, jo mokytoja Audronė Tijūnėlienė.

Justina Pilinskaitė atstovaus mūsų savivaldybei šalies olimpiadoje, kuri vyks Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje balandžio 12-13 dienomis.

Sveikiname mūsų istorikus ir linkime sėkmės Justinai!

 

Ignalinos kultūros ir sporto centro metodininkė  Vita Bagdonienė