Savivaldybės etapo 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada

Vasario 27 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko savivaldybės etapo 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada. Olimpiados tema – ,,Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Lietuva: valstybės atstatymo istorijos (1917–1922 m. ir 1987–1993 m.)‘‘. Olimpiados tikslas yra skatinti mokinius domėtis istorija, plėsti mokinių žinias ir istorijos problemų sprendimų gebėjimus, supažindinti mokinius su kultūros paveldu, jo saugojimu ir naudojimo galimybėmis, padėti atsiskleisti geriausiai istoriją išmanantiems, ja besidomintiems mokiniams, atkreipti mokinių dėmesį į svarbias istorines temas, plėsti mokinių humanitarinės terminologijos išmanymą ir lavinti mokslinio (publicistinio) teksto rašymo gebėjimus, suteikti galimybę istorija aktyviai besidomintiems mokiniams arčiau susipažinti su profesionaliu istorijos mokslu ir jo pasiekimais.

Olimpiadoje dalyvavo 12 mokinių iš rajono mokyklų. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad I vietą užėmė Agnė Ropytė, Ignalinos gimnazija (mokytoja Audronė Tijūnėlienė), II vietą – Adelė Misiūnaitė, Vidiškių gimnazija (mokytoja Danguolė Bajarūnienė), III vietą – Viktoras Majevskis, Vidiškių gimnazijos Dūkšto skyrius (mokytoja Audronė Tijūnėlienė).

Agnė Ropytė atstovaus mūsų savivaldybei šalies olimpiadoje, kuri vyks Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje balandžio 20-21 dienomis.

Sveikiname mūsų istorikus ir linkime sėkmės Agnei!

 

Ignalinos kultūros ir sporto centro metodininkė  Vita Bagdonienė