Stebuklingas Joninių vakaras Vidiškėse

Naktį, iš birželio 23 d. į 24 d.  minima ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Šios šventės ištakos yra pagoniška Rasų šventė, kuri dėl krikščionybės įtakos vėliau sutapatinta su Jono Krikštytojo gimimo diena. Šios šventės akcentai:  laužų deginimas, įvairių žolių rinkimas ir vainikų pynimas, maudymasis, vainikėlių plukdymas. Vienas iš seniausių ir įdomiausių Joninių ritualų  nuo senų laikų išliko paparčio žiedo, pražystančio tiktai Joninių naktį, ieškojimas. Šventės metu  visada pagerbiami Jonai, Janinos, Rasos.

Šiltą birželio 23-iosios vakarą vidiškiečiai, svečiai,  jų draugai ir pažįstami susirinko švęsti Joninių IKSC Vidiškių padalinio kiemelyje. Jų laukė gražiai išpuoštas ponios Janinos ir jos dukrų: Janės, Jonės ir Rasos  kiemelis. Visos šventės metu vidiškietė Irutė Šiaudinienė pynė Joninių vainikus. Galėjome  stebėti kaip jie pinami, sužinoti  kokie gi tie stebuklingieji  žolynai, dalyvauti gražiausio vainiko pynimo konkurse bei gauti smagių atminimo dovanėlių. Šventės dalyviai uoliai ieškojo paparčio žiedo, žvejojo prizus laimės šulinyje. Rinkome ir apdovanojome smagiausiai šokančias poras, o netekėjusios merginos buvo kviečiamos nusisukus nugara užmesti ant šakos žolynų vainikėlį, taip sužinant  per kiek metų ištekės.

Šventės metu ypatingai buvo pagerbti ir pasveikinti Jonai, Janinos, Rasos. Džiaugiamės, kad mus tą stebuklingą Joninių vakarą aplankė Ignalinos rajono meras Justas Rasikas bei Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Garbingi svečiai pasveikino visus šventės dalyvius ir varduvininkus, linkėdami visiems gražių šventės akimirkų.

Degant Joninių laužui, visą vakarą žiūrovus linksmino šventės vedėjos. Tai kiemelio šeimininkė – linksmoji Janina ( Stasė Baronienė) ir jos gražuolės, talentingos, protingos ir žavingos dukros: Janė ( Ramunė  Čeberiokienė), Jonė ( Dalia Urbonienė) ir Rasa ( Viktorija Čibirė), grojo ir dainavo Vanda ir Vaclovas Maciai bei Andrej Stefanskij, populiariosios muzijos atlikėja Viktorija Čibirė, dainų atlikėjas ir muzikantas  Algirdas Juodagalvis. Šventę nuspalvino paslaptingi, stebuklingi rytietiški šokiai, kuriuos atliko ignalinietė Jelena Jusis bei jos draugės iš Rytietiškų ir Tribal šokių studijos „Orientalija“.

Visą vakarą nestokojom linksmumo, šokių bei gražios bendrystės. Nuoširdžiai dėkojame patiems nuostabiausiems Joninių šventės dalyviams, visiems geradariams ir rėmėjams: Vidiškių seniūnijai, seniūnui Alfredui Aškelėnui, Vidiškių bendruomenei ir IKSC Vidiškių padaliniui.

Iki kitų susitikimų.

Informaciją parengė vidiškietė Stasė Baronienė.