Tradicinė Joninių šventė Mažėnuose

  Š. m. birželio 21 d. Ignalinos KSC Mažėnų padalinyje vyko tradicinė Joninių šventė, kuri šiemet džiugino geru oru, viliojo dainomis ir gera nuotaika. 

Neatsitiktinai ir pati Joninių šventė pasirinkta tokiu metu, kai saulė ir gamta yra pasiekusi aukščiausią savo galią. Tai virsmo šventimas, nes augalija šiuo metu pereina iš žydėjimo į grūdo, vaisiaus brandinimą duodama pradžią naujai gyvybei.

Vainikas be pradžios ir pabaigos – tai amžinumo, nuolatinio pasikartojimo simbolis.

Pindami vainiką, sukuriame žiedų ratą, kurį dedame sau ant galvos – save karūnuojame. Ratas yra pavidalas, reiškiantis pilnatvę, darną, išbaigtumą, tobulumą.  Taigi vainikas kaip žiedų ratas leidžia mums patirti pilnatvę iš gamtos dovanų – augalų, o per juos – ir pačios Visatos energiją. 

Vainikus dera pintis visiems – ir moterims, ir vyrams, ir vaikams, ir visi turi tai daryti patys.

   Tradiciškai šventėje dalyvavusius Jonus ir Janinas  įteikdama  ąžuolinius vainikus sveikino Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narė Svetlana Panavienė, jiems  linkėjo laimės, sveikatos, ilgų gyvenimo metų.

Po varduvininkų sveikinimo šventės vedančioji Angelija Kolelienė pakvietė visus dalyvius linksmintis toliau šventėje su muzikantu Petru Bernatavičiumi.

Visi aktyviai linksminosi dainuodami dainas kartu su muzikantu ir dainininku Petru.

Saulei nusileidus buvo užkurtas Joninių laužas, juk nuo seno tikima, kad ugnis – stebuklinga. Ji ne tik apvalo, bet ir suteikia jėgų, gydo.

Vėliau buvo ieškoma paparčio žiedo, kuris tradiciškai vis pražysta Mažėnuose…

Laikas prabėgo nepastebimai. Kupini įspūdžių šventės dalyviai skirstytis namo neskubėjo. Nuoširdžiai dėkoju  Mažėnų bendruomenės nariams už pagalbą rengiant šventę ir visiems visiems šventės dalyviams už gerą nuotaiką, puikiai praleistą laiką.

Ignalinos KSC Mažėnų padalinio kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Liudmila Kazakevičienė