TRADICINĖ JONINIŲ ŠVENTĖ ŠIŪLĖNUOSE

Tradicinė Joninių šventė  vyksta trumpiausią naktį ir pačiu gražiausiu metų laiku. Šiūlėniškiai ilgiausios metuose dienos šventę pradėjo rinkdami lauko gėles- kitaip vadinant kupoliavimu. Liaudies medicinoje buvo laikomasi tokio principo, kad tos vaistažolės turi daugiausia gerų savybių, kurios surinktos iki Joninių, o dar geriau per pačias Jonines.

 Vainikų  pynėjos Melanija, Ilona ir Vanda kartu su pagalbininkėm Ugne ir Darija, pynė nuostabius Jonams ir Janinoms skirtus vainikus, kartu dar gėlių vainikus nusipynė  mergaitės ir sau, kuriais pasipuošė per tradicinę Joninių šventę.

 Ilgiausią metuose dieną oras pakvimpa šviežiai nuskintomis žolėmis, o trumpiausią naktį – laužo dūmais. Visur pasklinda rūku apsigaubusi mistinė atmosfera. Žmonės vienaip ar kitaip stengiasi išpešti bent menkiausią teisybę apie ateitį…

 Joninių šventę pradėjo šokėjos Gabija Miliauskaitė ir Ugnė Čibiraitė, kurioms žiūrovai negailėjo plojimų ir pagyrimų.

Salėje šventės metu buvo pristatyta Ignalinos viešosios bibliotekos projekto „Dvarų istorija žadina vaizduotę“  tapybos darbų paroda. Apie parodą plačiau visiems susirinkusiems papasakojo bibliotekininkė Vanda Lazareva. Ji pasidžiaugė, kad šiame projekte dalyvavo bibliotekos skaitytoja Gabija Miliauskaitė, kurios darbas yra eksponuojamas ir parodoje. Dėkodama už aktyvų dalyvavimą, Vanda Lazareva įteikė Gabijai Miliauskaitei projekto metu išleistą albumą „Dvarų istorija žadina vaizduotę.“

Visus linksmino ir nuostabias dainas atliko Valentina Sinkevič. Kad būtų dar linksmiau per šventę šiūlėniškius aplankė ir Zosė, kurį papasakojo daug linksmų ir juokingų istorijų.

Šventė ryškesnė tiems, kas apdovanotas Jono ar  Janinos vardu. Įprasta šiuos artimuosius simboliškai sveikinti, tad tai kartu tarsi svarbiausias vardadienis metuose.

Marijona Lukaševičienė ąžuolo vainikais  pasveikino šventėjes dalyvius Janiną Gluchovienę  ir Joną Lukaševičių, o Janiną Bartasiūnienę ir Joną Čepulį  aplankė sekančią dieną ir pasveikino namuose Trapikiškės kaime.

Toliau  linksmybės tęsėsi prie nuostabaus Joninių laužo.

Visi šventės dalyviai aktyviai dalyvavo stebuklingoje loterijoje, kurioje bilietai buvo visi laimingi.

Joninių naktis kupina paslapties, stebuklo laukimo ir tikėjimo. Su tuo susiję paparčio žiedo paieškos. Joninių šventėje paparčio žiedą surado Dainius Rakštelis.

Nuoširdžiai dėkojame  Valentinai Sinkevič , saviveiklininkams, bendruomenės nariams, seniūnaičiui Gintui Čepuliui ir visiems visiems už aktyvų dalyvavimą rengiant tradicinę Joninių šventę.

IKSC metodininkė Marijona Lukaševičienė