Valstybės dienos šventė Tverečiuje

Liepos 6-ąją, kartu su viso pasaulio lietuviais, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną iškilmingai atšventė ir Tverečiaus mietelio gyventojai ir svečiai.

Prieš Šventas mišias, buvo aplankyti bei padėta gėlių krepšeliai prie paminklų Tverečiuje „Amžina garbė Tverečiaus parapijos kovotojams dėl Lietuvos laisvės“ ir „1919-1920 metų Nepriklausomybės kovų Tverečiaus valsčiaus savanoriai“.

20.00 val. Tverečiaus miestelio gyventojai ir svečiai susirinko į Švč. Trejybės bažnyčioje  aukojamas Šventas mišias. Po Šventų mišių mokytoja Nijolė Keraitienė papasakojo apie Valstybės dienos prasmę, Tverečių, jo žmones.

21.00 val. kartu su viso Pasaulio lietuviais sugiedojome „Tautišką giesmę“. Po iškilmingai suskambėjusios „Tautiškos giesmės“ klausėmės Lijanos Stakauskaitės atliekamų dainų apie Lietuvą. Koncertui pasibaigus miestelio gyventojai ir svečiai buvo pakviesti į kaimo seklyčią, kur buvusi medikė Marija Popova papasakojo apie įvairių žolelių vartojimą. Vėliau gėrėme šviežiai užplikytų žolelių arbatą ir bendravome.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems šioje  gražioje šventėje.  

 

Už nuotraukas dėkojame Janinai Paulavičienei ir Gintautui Bilinskui