Karštomis vasaros dienomis turbūt vienas iš didžiausių norų yra atsivėsinti. Ir nesvarbu kur, namuose, mašinose, užsukus į parduotuvę ar dar kur. Daugumoje vietų jau yra įrengti oro kondicionieriai, todėl užsukus bent kažkur trumpam iš alinančio karščio lauke, galima gan greitai atsivėsinti. Tačiau toks atsivėsinimas gali sulaukti nepageidaujamų pasekmių. Apie tai plačiau papasakosime šiame straipsnyje.
Netinkamai naudojamas oro kondicionierius
Nors ir kaip norėtųsi karštą vasaros dieną nusistatyti gan žemą temperatūrą, kurioje dirbi, sportuoji ar šiaip būni, tačiau tai gali būti pirmasis žingsnis į ligas, tai yra netrukus gali pradėti perštėti gerklė, atsirasti sloga, užgulti ausys ir nesvarbu, kad už lango temperatūra siekia beveik 30 laipsnių karštį. Ir tokie simptomai yra labai dažnas reiškinys vasarą ir pagrindinė jų priežastis yra netinkamai nustatyti oro kondicionieriai. Puiku, jeigu ligos atvejai yra lengvi ir po kelių dienų beveik nebejaučiami, tačiau neretai, tai išauga į žymiai didesnes problemas ir tik dėl to, kad nuolatos yra keičiamos temperatūros, kurių skirtumas yra per didelis, kad kūnas visa tai galėtų tinkamai pakelti.
Organizmo šokas
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad staigiai atgaivintas kūnas po alinančio karščio turėtų jaustis žymiai geriau. Tačiau taip manyti yra klaidinga. Nors ir žema oro temperatūra atgaivina kūną ir jūs jaučiatės pakankamai gerai, tačiau pats organizmas patiria per didelį šoką, jam staigiai prisitaikyti prie kitos oro temperatūros yra labai sunku ir visa tai iššaukia įvairias ligas. Juk ne retas grįžęs namo ar mašinoje nusistato net 20 laipsnių šilumos nesiekiančia temperatūrą ir tikisi, kad tai yra normalu. Tokie staigūs pasikeitimai tikrai nėra gerai ir ilgainiui labai sunkiai gali atsiliepti tolimesnei jūsų sveikatai.
Kaip tinkamai naudoti oro kondicionierių, kad išvengti ligų?
Net ir pačią karščiausią vasaros dieną būtinai gaivinkitės oro kondicionieriaus pagalba, tačiau tai darykite saikingai. Grįžus iš lauko namuose temperatūrą nusistatykite tokią, kad jos skirtumas nuo laiko būtų apie 4-5 laipsnius. Tokiu būdu, organizmas nepatirs šoko ir jūs galėsite išvengti įvairiausių peršalimo ligų. Vėliau, kai organizmas apsipras, galite dar šiek tiek sumažinti šilumą, bet ne daugiau nei 2 laipsniais. Be to, pačiomis karščiausiomis dienomis, jei negalite kontroliuoti oro kondicionieriaus šilumos, stenkitės vengti didelių temperatūrų pokyčių, tokiu būdu taip pat galėsite išvengti ligos. Tinkamas kondicionieriaus naudojimas gali būti nekenksmingas sveikatai, tad jį karštomis vasaros dienomis reikėtų naudoti protingai.