Pavasario darbai. Kaip pasirūpinti sodo medžiais?

Pavasario darbai. Kaip pasirūpinti sodo medžiais?

Lietuviai yra ta tauta, kuri labai daug dėmesio skiria sodams. Paprasčiausiai daugeliui žmonių turėti nuosavą gamtos kampelį ir jame auginti norimas daržoves, vaisius – ne galimybė, tačiau būtinybė. Maloniai nuteikia ir tai, kad STIHL sodo technika – Kaunas atveria plačias galimybes darbus atlikti greitai ir svarbiausia, be jokio vargo.

 

Bene daugiausiai darbų keliantis sezonas yra pavasaris. Tuomet reikia pasirūpinti visu sodu, kuris atgimsta iš po žiemos miego. Atskiro dėmesio verti vaismedžiai.

 

Kada genėti?

 

Genėjimas dažniausiai daromas pavasario metu arba rudenį. Tai yra tuomet, kai medžiai planuoja budimą arba kai jie eina miegoti. Yra pateiktos atskiros rekomendacijos kiekvienam vaismedžiui atskirai, tad reikia jomis domėtis, kad augalui būtų padaroma tik nauda, o ne žala.

 

Purškimas

 

Purkštuvai internetu yra viena tų įrangų, kurią privalo turėti kiekvienas turintis sodą ir jame medžių. Žinoma, reikia ne tik geros įrangos, tačiau taip pat ir žinojimo – kada ir su kuo reikia purkšti, kad rezultatas būtų. Tai jau kinta priklausomai nuo kiekvieno medžio, tad verta tartis su specialistais, kurie ne tik prekiauja purkštuvais, tačiau ir chemikalais jiems.

 

Balinimas

 

Ne ką mažiau svarbu yra ir tai, kad medžiai būtų tinkamai balinami. Tai gali padėti išvengti daugelio kenkėjų. Svarbiausia ne tik naudoti geros kokybės kalkes, tačiau ir tinkamai atlikti balinimo darbus, galiausiai, tai daryti laiku, dažniausiai pavasarį, o ne bet kada, kai Jums atrodo, kad turite šiam darbui laiko.

 

Naujų auginimas

 

Galiausiai, kai matyti, kad seni medžiai jau neveda vaisių – siūlome juos keisti naujais augalais. Jiems reikia laiko, kol paaugs, dėl to nereikia laukti iki tol, kol sode nebebus funkcionalių medžių. Atsinaujinimas yra visiškai natūralus procesas, tad jam reikia skirti dėmesio bei laiko.

 

Puoselėkite savo sodą ir galiausiai jis taps asmeniniu rojaus kampeliu, kuriam bus galima pabėgti nuo viso pasaulio ir pajusti tikrą magiją.