Ar saulės elektrinė tikrai gera investicija?

Ar saulės elektrinė tikrai gera investicija?

Visi mes žinome, kaip greitai nuvertėja pinigai, todėl suprantame, kad juos laikyti reikia ne banke, o investuoti. Tačiau, kur ir kaip investuoti, kad jie greitų atsipirktų? Turbūt saugiausia investuoti į savo namų gerovę ir taupumą. Galbūt dėl to saulės elektrinės tampa vis dažnesniu pasirinkimu. Tačiau norint investuoti daugeliui kyla klausimas, ar investicija atsipirks? Žinoma, investuojant į naują saulės elektrinę yra kur kas mažesnė tikimybė, kad pinigai bus prarasti, tačiau rizika vis tiek išlieka. Tai, ar saulės elektrinė atsipirks, priklauso tik nuo jūsų. Jei pasirūpinsite, kad saulės elektrinė būtų kokybiška ir idealiai tinkanti jūsų namams, tuomet galite neabejoti, kad saulės elektrinė atsipirks. Visgi tie, kurie ruošiasi pirkti naudotą saulės elektrinę, kuri neaiškios kokybės, deja, bet gali prarasti ir pinigus, ir galimybę gyventi taupiai.

Ar greitai atsiperka?

Saulės atsipirkimo laikotarpis priklauso nuo jūsų situacijos ir sprendimų. Kai kurios saulės elektrinės atsiperka per 7 metus, kitos – 12 metų. Tad labai svarbu ne patiems priimti sprendimus, tačiau konsultuotis su specialistais ir atkreipti dėmesį į tai, ką jie siūlo. Tai, ką jie siūlo dažnai ir tampa geru pasirinkimu. Tad jei norite, kad saulės elektrinė atsipirktų kuo greičiau, pirkite saugiai tik tuomet, kai jau į visus atsakymus atsakė patikimi specialistai.

Kokiais atvejais saulės elektrinė gali neatsipirkti?

Saulės elektrinės gali neatsipirkti šiais atvejais:

  • pirkote ne naują, o seną saulės elektrinę, kurios moduliai jau buvo naudoti ant kito namo. Toks sprendimas turbūt yra pats blogiausias, kokį galite priimti. Saulės moduliai gali tarnauti 20-30 metų, tačiau tie, kurie turi kokybiškus modulius jų tikrai neparduos, kadangi gauna naudą. Greičiausiai parduos tik tie, kurie įsigijo brokuotus saulės modulius, tačiau neturi garantijos arba sugadino gaminius. Tokiais atvejais ne tik perkami nekokybiški gaminiai, bet ir negaunama APVA parama.

Visais kitais atvejais saulės elektrinė dažniausiai atsiperka. Tad jei norite namus papuošti nauja saulės elektrine ir gyventi taupiai, tai bus puikus investicijos pasirinkimas.