Sužadėtuvių žiedai – kaip išsirinkti?

Sužadėtuvių žiedai – kaip išsirinkti?

Sužadėtuvių žiedai tikriausiai svarbiausi ir širdžiai brangiausi jūsų šeimos sukūrimo atributai. Vestuvinę suknelę, dovanas netgi nuotraukas kažkur ilgam paslėpsite ir pamiršite, tačiau sužadėtuvių žiedai, jūsų meilės simbolis, žibės ir simbolizuos ištikimybę ant jūsų pirštų visą amžinybę. Štai kodėl sužadėtuvių žiedų negalima pirkti spontaniškai ar tik būsimam vyrui (kaip daugelyje šeimų įprasta).

Norint išsirinkti širdžiai mieliausius žiedus, reikia atsižvelgti į daugelį aspektų: dydį, metalą, dizainą, brangakmenius, derinimąsi prie stiliaus ir t.t. Prieš skirdami žiedams numatytą pinigų sumą, susipažinkite, kokių būna sužadėtuvių žiedų, kokie metalai ir formos populiariausios, ką jie reiškia ir kodėl tokius verta rinktis.

Klasikiniai sužadėtuvių žiedai

Klasikiniai sužadėtuvių žiedai – per amžių amžius. Ilgą laiką buvo įprasta, jog sužadėtuvių žiedai yra lygūs ir gaminami tiek iš vieno metalo. Plona, į žiedą susijungianti linija apie pirštą – visada bus aktuali ir neįnoringa. Tokius žiedus pasirenka minimalizmo mėgėjai ir tie, kurie tuokiasi ne tik metrikacijos įstaigoje, bet ir prieš Dievą, Bažnyčioje, o Bažnyčia nepripažįsta išskirtinumo.

Sužadėtuvių žiedai su deimantais

Daugelis vyrų savo išrinktosioms dovanoja sužadėtuvių žiedą su briliantu. Po vestuvių, šalia vestuvinio žiedo geriausiai dera klasikinis žiedas, jie vienas kitą harmoningai papildo.

Užsakant klasikinius ar kitokio dizaino žiedus, visų pirma reikia nuspręsti dėl gaminių metalo. Ar tai bus balto ar raudono aukso, geltonos spalvos ar kokios retesnės – skonio reikalas. Manoma, kad su deimantais idealiausiai dera baltas auksas. Platiną dažnai renkasi alergiški žmonės ir tie, kurie žino, kad šis metalas tvirtesnis už auksą, mažiau braižosi, nepraranda blizgesio. Balto metalo gerbėjai vis dažniau renkasi paladžio vestuvinius žiedus.

Auksinių žiedų pasirinkimas

Jeigu sunku išsirinkti vieno metalo žiedus – yra didžiulis pasirinkimas keleto skirtingų rūšių aukso žiedų. Žiedai iš dviejų ar daugiau spalvų žiūrisi itin gražiai, pavyzdžiui, žiedai iš balto ir rožinio aukso. Dabar daugelis renkasi trijų spalvų žiedus, kombinuoja atsižvelgdami į metalų suderinamumą, jų simbolius.

Žiedai su briliantais

Iki šių dienų vieni populiariausių išlieka vestuviniai žiedai su brangakmeniais. Nepaisant posakio, jog briliantų skaičius vestuviniame žiede nurodo, kiek didelių kliūčių sutuoktiniams teks drauge įveikti, dievinantys brangakmenių blizgesį, prabangą, energiją – renkasi būtent juos. Be deimantų, vestuviniuose žieduose dažnai „įsodinami“ rubinai, smaragdai, safyrai ir, žinoma, perlai.