Kaip pasirinkti tinkamus garsiakalbius?

Kaip pasirinkti tinkamus garsiakalbius?

Kartais žmonės galvoja, kad brangiausių garso kolonėlių pirkimas yra geriausias pasirinkimas. Tačiau tai ne visuomet yra teisingai, kadangi daug kas priklauso nuo jūsų esamų norų. Kai kurie nori klausyti muzikos tyliai, o kai kuriems reikalingas garsas aukštos kokybės. Prieš perkant garso kolonėles, jums būtina apsvarstyti kelis esminius dalykus, kad galėtumėte išsirinkti tinkamiausias.

Nuspręskite savo biudžetą

Prieš pradedant rinktis kokias nors kolonėles, visuomet pagalvokite apie biudžetą, kurį gali skirti. Pagal savo biudžetą galėsite susiaurinti paiešką, o tai palengvins jūsų pasirinkimą ir sutrumpins tinkamos garso aparatūros pirkimo laiką.

Jeigu norite pirkti pilną garso sistemą, tuomet jums tikrai nereikia išleisti visų savo pinigų garsiakalbiams. Jokiais būdais nepirkite pačių pigiausių, o vietoje to pagalvokite apie ilgalaikio naudojimo perspektyvą.

Galbūt jau turite kokią nors sistemą, bet norite ją atnaujinti. Tuomet pagalvokite kokius garsiakalbius būtų geriausia pirkti, kad galėtumėte jausti ženklius patobulinimus.

Išsimatuokite savo kambarį

Kita svarbi užduotis išsimatuoti savo kambarį, kuriame klausysitės muzikos. Dėl turimos vietos gali prireikti apriboti garsiakalbio dydžius, tad jūsų paieška taptų dar siauresnė. Kai kurios garso kolonėlės reikalauja daug laisvos vietos, kad jos galėtų veikti tinkamai. Kartais žmonės kolonėles pristumia prie sienos ir dėl to suprastėja garsas. Jeigu jūs turite mažai vietos ir norite kolonėles laikyti prie sienos, tuomet įsitikinkite, kad jos yra tinkamos stovėjimui prie sienos.

Nepamirškite, kad garso bangos gali susidurti su kitais dalykais bet kokiu atstumu. Kartais gamintojai nurodo, kad garsiakalbius rekomenduojama laikyti du metrus nuo sienos, o tokiu atveju geriau jų nepristuminėti.

Kolonėlės pastatomos ar su stovais?

Kai kurie garsiakalbiai yra vadinami lentyniniais dėl jų aukščio. Jie yra aukšti, nes turi stovus. Paprastai didesni garsiakalbiai perduodi geresnį garsą ir dinamiką bei turi daugiau žemųjų dažnių. Pagalvokite apie garsumą, kuriuo leisite savo mėgstamą muziką. Ar jums tikrai reikalingos nepaprastai galingos garso kolonėlės? Tačiau reikia pagalvoti ir apie tai, ar lentyniniai garsiakalbiai nebus per tylūs.

Jeigu ruošiatės kolonėles naudoti vakarėliams, tuomet siūlome rinktis pastatomus garsiakalbius.