Kodėl verta namuose įsirengti šilumos siurblį oras-oras?

Kodėl verta namuose įsirengti šilumos siurblį oras-oras?

Šilumos siurbliai oras oras vis dar yra ganėtinai nauji įrenginiai mūsų šalies vartotojams. Tačiau jų populiarumas pamažu pradeda augti dėl vis didesnės pasiūlos ir neabejotinos naudos, kurią jie suteikia. Jau  matant pavadinimą, galima spręsti, jog šie prietaisai atlieka siurbimo arba traukimo veiksmą, iš esmės juos galima sulyginti su kiek labiau įprastais vandens siurbliais, tačiau vietoje vandens, šiuo atveju, siurbti tenka orą.

Šilumos siurblio veikimo principas

Per daug nesigilinant į visas technines subtilybes, šilumos siurblio veikimą galima palyginti su atvirkštiniu šaldytuvo darbu. Tik skirtingai nuo pastarojo, oras šilumos siurblyje yra šildomas o ne šaldomas, nors ir atvirkštinis veikimo principas irgi yra įmanomas. Tam, kad šis procesas vyktų sklandžiai, į prietaisą yra įsiurbiamas lauko oras, kuris pereinant per šilumokaitį į patalpas yra paduodamas jau gerokai tinkamesnės temperatūros. Priklausomai nuo to, kokie orai yra už lango, šilumos siurblio pagalba, patalpas galima šildyti arba vėsinti. Taigi tam, kad galėtų atlikti savo darbą, prietaisui nereikia jokio kuro išskyrus, elektros energijos, kurios reikia jo veikimui.

Šilumos siurblio pranašumai

Šilumos siurbliai oras-oras iš esmės skiriasi nuo kiek labiau įprastų prietaisų, veikiančių, deginant juose įvairias kuro rūšis. Ekologiškumas ir gan aukštas darbo efektyvumas yra neabejotini šių įrenginių pliusai. Tarp kitų išskirtinumų, galima įvardinti jokios taršos kenksmingomis medžiagomis ir labai aukštas saugumas. To priežastys – jokių degimo procesų, kurių eigoje išsiskirtų šilumos energija. Kitas svarbus veiksnys, dėl kurio vartotojai renkasi būtent šiuos prietaisus – patalpų aprūpinimas šviežiu oru. Skirtingai nei įprasti šildytuvai, kurie tiesiog cirkuliuoja tą patį, patalpoje esantį orą, šilumos siurbliai jį įsiurbia iš lauko ir tokiu būdu ir vėdina patalpas.

Siurblių montavimas

Šilumos siurblių oras-oras montavimas yra labai panašus į kondicionierių įrengimą. Čia taip pat yra du blokai: vidinis ir išorinis. Pirmasis yra atsakingas už oro įsiurbimą iš lauko, o antrasis už padavimą į patalpas. Specialių patalpų šilumos siurbliams nereikia, nes triukšmingesnis išorinis blokas ir taip yra montuojamas lauke.