Kokie kaminai populiariausi Lietuvoje?

Kokie kaminai populiariausi Lietuvoje?

Renkantis kaminą neretai kyla klausimas, ką renkasi kiti lietuviai. Lietuvoje kol kas dažniausiai perkami plytiniai kaminai, kitaip dar vadinami tradiciniais kaminais. Jie gauna ypač daug dėmesio dėl kelių priežasčių. Visų pirma, daugelis Lietuvos namų yra plytiniai, todėl šis kaminas idealiausiai tinka. Kita priežastis – plytiniai kaminai naudojami daug metų. Turbūt tik nedidelė dalis žmonių ryžtasi rizikuoti ir pirkti neišbandytą prekę, kai tai, ką naudoja daugelis puikiai tinka visiems ir gauna daug pagyrų. Kadangi plytiniai kaminai naudojami jau daug metų, daugelis nemato priežasčių, kodėl turėtų rinktis kitokį kaminą.

Tradicinių kaminų trūkumai

Kaip ir minėjome, tradiciniai kaminai gauna daug pagyrų ir šiuo metu jie populiariausi. Tačiau tai toli gražu nereiškia, kad šie kaminai neturi trūkumų. Kaip ir bet kurie kiti gaminiai, plytiniai kaminai turi tiek privalumų, tiek ir nedidelių trūkumų, kuriuos dabar dabar apžvelgsime:

  • Vienas iš didžiausių plytinių kaminų trūkumų yra tas, jog jiems reikalingas pamatas. Ir ne bet koks kitas, o betoninis. Tai sukelia nemažai papildomų rūpesčių jį įrengiant, kadangi tinkamas tik toks pamatas. Kai kurie dėl šios priežasties svarsto, ar tikrai verta rinktis tradicinį kaminą.
  • Kita priežastis – kaina. Kas gana keista, nes daugelis mano, jog tokie kaminai kaip tik yra pigesni. Tačiau ne, plytiniai kaminai gana brangūs. Na, bet konkreti kaina priklauso nuo gamintojo. Todėl, gali būti, jog net ir plytinius kaminus kai kurie gamina pigiau. Tik klausimas, ar jie bus kokybiški? Tie, kurie renkasi pagal kainą neretai paskui nusivilia preke.
  • Dar vienas plytinių kaminų trūkumas, kuris atneša daug išlaidų yra įrengimas. Kad ir kaip norėtume, plytinių kaminų įrengimas nėra paprastas. Net ir tie, kurie turi patirties įrenginėdami kaminus, nebūtinai mokės jį įrengti. Dažniausiai reikia samdyti profesionalus, kurie už nebrangią kainą nedirba. Todėl mokėti tenka ne tik už kaminą, bet ir darbą.
  • Na, ir sekantis trūkumas, tai vieta. Deja, bet kaminui reikia ypač daug vietos ir jis negali būti prie degių medžiagų.