Miegamojo čiužinio ir lovos pasirinkimas. Į ką reikėtų atsižvelgti?

Miegamojo čiužinio ir lovos pasirinkimas. Į ką reikėtų atsižvelgti?

Miegamojo čiužinio bei lovos kokybė daugiausia lemia jūsų poilsio komfortą. O norint išsirinkti sau tinkamą čiužinį, teks pasigilinti į didžiulę šiandienos rinkoje siūlomų modelių asortimentą. Šiandien kaip šiuolaikinių čiužinių užpildai naudojami poliuretano putos, lateksas ar spyruoklės. Retais atvejais netgi galite rasti vatos.

Ortopedinės (arba kietos) lovos ypatybė yra ta, kad lova sumažina stuburui tenkantį krūvį ir gerina kraujotaką audiniuose. Tai labai svarbu tinkamam poilsiui ir sveikam miegui. Baldų parduotuvės klientai, pageidaujantys anatomiško dizaino lovų, dieną pradeda be nugaros skausmų ar sustingusių sąnarių.

Šis efektas pasiekiamas naudojant nepriklausomus spyruoklinius blokus arba individualų kelių rūšių putplasčio pasirinkimą kaip užpildą bespyruokliniams čiužiniams. Dažnai iš gydytojų galite išgirsti, kad miegoti ant kieto paviršiaus jums naudinga. Bet ar šis teiginys tinka visiems? O ar minkšta lova gali pakenkti sveikatai?

3 miegamojo paviršiaus pasirinkimo principai

Renkantis ortopedinę lovą su kėlimo mechanizmu, reikia atsižvelgti į tris sąlygas: amžių, svorį ir lėtinių stuburo ligų buvimą.

Visus modelius galima suskirstyti į keletą kategorijų:

  • minkštos lovos;
  • vidutinio minkštumo;
  • neutralus;
  • vidutinio sunkumo;
  • kietos lovos.

Juose atsižvelgiama į anatomines ypatybes, medicinines indikacijas ir asmeninius pirkėjų pageidavimus.

Minkšta lova – vyresniam amžiui

Rekomenduojamas lovos tvirtumas yra atvirkščiai susijęs su amžiumi. Kuo mažiau metų, tuo didesnis kietumo indeksas.

Kūdikiai nuo gimimo iki vienerių metų turėtų miegoti ant lygaus, kieto paviršiaus

Taip yra todėl, kad kūdikiai miega 12–14 valandų per parą ir beveik visada guli ant nugaros. Norint išvengti vis dar trapaus stuburo lenkimo ir išlinkimo, reikia stiprios atramos, kurios metu apkrova tenka pečiams ir klubams. Idealus čiužinio pasirinkimas kūdikio lovai būtų kokosinis kilimėlis arba plonas čiužinys iš hipoalerginio kokoso kokoso pluošto.

Nuo vienerių iki trejų metų vaiko skeletą stiprina raumeningas karkasas. Kūdikis pradeda miegoti ant šono. Jis aktyviai mėtosi ir sukasi miegodamas, apsiverčia ir net kartais šliaužioja naktimis. Todėl sveikam miegui galite naudoti 2–2,5 cm storio antklodę arba čiužinį iš standžių poliuretano putų (PPU).

Ikimokyklinukui ir pradinių klasių mokiniui

Ikimokyklinukui ir pradinių klasių mokiniui jau galima įsigyti ortopedinį čiužinį iš elastingo latekso arba vidutinio kietumo porolono. Jis suteikia stuburo tempimą miego metu. Tačiau reikia atsiminti, kad paviršiuje turi būti atviros ląstelės, kad būtų geras oro laidumas.

14-18 metų

14-18 metų paaugliui parenkamas toks pat čiužinys kaip ir jo tėvams. Galbūt vienintelis niuansas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra bylos medžiaga. Pasirinkite tokį, kurį būtų lengva valyti ir kuris atlaikytų dažną plovimą.

Suaugusieji ir vyresnio amžiaus žmonės

Suaugusieji jau renkasi lovas pagal savo individualias savybes. Jei nėra lėtinių ligų ir antsvorio, geriau teikti pirmenybę užpildams, turintiems neutralaus ar vidutinio kietumo atminties efektą.

Vyresnio amžiaus žmonėms geriausias pasirinkimas bus minkšta lova. Skeleto kaulai po 60 metų tampa trapūs, o sąnariai praranda kremzlės tūrį ir tampa neaktyvūs. Skausmas įvairiose skeleto vietose tampa nuolatiniais pagyvenusių žmonių palydovais. Miegojimas ant kieto paviršiaus gali sukelti problemų su tarpslanksteliniais diskais. Todėl jei norite savo išėjusiems į pensiją tėvams padovanoti dvivietę ortopedinę lovą, tuomet jūsų pasirinkimas – minkšta lova su pakeliamu mechanizmu.

Kieta lova – ploniems žmonėms

Jei lovos pasirinkimą lemia kūno svorio ypatybės, laikykitės principo: „Kuo mažesnė, tuo tvirtesnė!

  • Kokią lovą pasirinkti, jei jūsų svoris neviršija 60 kg? Tokiu atveju reikėtų rinktis kietą lovą.
  • Klientams, sveriantiems nuo 60 iki 85 kg, rekomenduojame neutralią miegojimo tvarką.
  • Svoris nuo 85 iki 95 kg yra gera priežastis rinktis vidutinio minkštumo čiužinį.
  • Antsvorio turintys pirkėjai patogiai jaučiasi ant minkštų lovų. Delavega siūlomi čiužiniai gali atlaikyti iki 140 kg apkrovą vienai lovai.

Tačiau atminkite, kad miego vietos minkštumas subjektyviai nustatomas neteisingai. Nutukusiems žmonėms vidutinio kietumo čiužiniai jausis minkšti dėl padidėjusio kūno slėgio į paviršių.

Skeleto ir raumenų sistemos problemos

Priklausomai nuo skausmingų reiškinių lokalizacijos, ortopedinės lovos su kėlimo mechanizmu pasirinkimas yra toks:

Dėl skausmo juosmens srityje negalima nusipirkti lovos su kietu čiužiniu. Erdvė po apatine nugaros dalimi turi būti užpildyta elastiniu užpildu, kad nebūtų pertempti šios srities raumenys. Geriau, jei putos yra minkštos, kad nesuspaustų indų ir netrikdytų kraujotakos.

Kaip išsirinkti lovą su pakeliamu mechanizmu?

Kaip išsirinkti lovą su pakeliamu mechanizmu, kuri jums tarnaus ilgus metus? Jei jau galvojote apie statuso baldo, kuris įneš jaukumo ir komforto jausmą į namus, įsigijimą, reikėtų pasidomėti, kokia turi būti lova, kad miegamajame sukurtumėte nepakartojamą atmosferą.

Kad pakeliama lova tarnautų kuo ilgiau, svarbu įsigyti kokybiškus baldus, renkantis keliami griežti reikalavimai. Kokybiškos Delavega kompanijos lovos su kėlimo mechanizmu visada yra praktiškos ir ergonomiškos, derinamos su dizainu, kurį visada galima pritaikyti pagal savo skonį.

Šaltinis: baldaiska.lt