Saugūs kaminai: kaip montuoti ir prižiūrėti?

Saugūs kaminai: kaip montuoti ir prižiūrėti?

Kaminai – labai svarbi namo dalis. Jis atlieka svarbią funkciją, pašalindamas dūmus ir užtikrina tinkamą trauką. Todėl labai svarbu, kad kaminas būtų ne tik tinkamai sumontuotas ar sumūrytas, bet ir reguliariai prižiūrimas. Tik tuomet kaminas bus saugus ir bus galima juo naudotis nerizikuojant gyventojų ir turto saugumu.

 

Kokį kaminą rinktis?

Kaminų pasirinkimas yra gana didelis, tad kiekvienas gali rinktis tokį variantą, kuris labiausiai tinkamas ir patogus. Lietuvoje populiariausi yra mūriniai kaminai, kurie dažniausiai mūrijami name tuomet, kai namas statomas. Tai labai geras būdas, nes vėliau nebereikia samdyti specialistų, kurie sumūrytų atskirai dar ir kaminą ir pasirūpintu jo sujungimu, jeigu kaminas namuose bus ne vienas.

 

Dar vienas populiarus pasirinkimas yra kaminai ir metalinių vamzdžių. Tai populiarus ir paprastas pasirinkimas, kuris dažnai pritaikomas individualiuose namuose. Ypač, kai namai šildomi krosnimi. Tuomet montuojami dviejų sienų metaliniai kaminai, tarp abiejų sienų paliekant izoliacinį sluoksnį. Tai patogus pasirinkimas ir tuomet, kai namas jau pastatytas, o šildymo sistema jungiama vėliau. Taip pat tokio tipo kaminus galima rinktis ir soduose, sodybose, pirtyse.

 

Kaip montuoti kaminą?

Kaminui reikia parinkti tinkamą vietą. Labai svarbu, kad būtų laikomasi visų saugumo reikalavimų. Pirmiausia, kaminas turi būti tinkamu atstumu nuo visų degių medžiagų. Kai kaminas montuojamas mediniuose statiniuose, privaloma užtikrinti, kad kaminas nesiliestų su mediena ar kitomis degiomis medžiagomis. Taip pat svarbu tinkamai izoliuoti kaminą, kad jis būtų saugus. Tai nėra lengvas darbas, todėl geriausia, kad kaminai būtų montuojami profesionalų, kurie ir dirba šį darbą. Tik tuomet būsite tikri, kad kaminas sumontuotas pagal visus gaisro saugos reikalavimus ir juo naudotis yra saugu.

 

Kaip prižiūrėti kaminą?

Pasitaiko atvejų, kai gaisras kyla todėl, jog ugnis susidarė kamino viduje. Taip gali nutikti, jeigu kieto kuro katile deginamas nekokybiškas kuras, atliekos, šlapios malkos. Taip pat tokiais atvejais, kai ilgą laiką kūrenama žemos temperatūros ugnis ir kamine nespėja sudegti suodžiai. Tuomet jie kaupiasi ir kyla rizika, kad jie gali užsidegti bei sukelti gaisrą. Todėl visuomet naudokite tik kokybišką kurą ir palaikykite tinkamą degimo temperatūrą.

 

Kaminų priežiūrai taip pat galima naudoti specialius miltelius, kurie gali būti beriami kartu su malkomis, kai kūrenama ugnis. Tai padės palaikyti švarą kamine.

 

Nepamirškite, kad kiekvienais metais po kūrenimo sezono ir prieš jį privaloma išvalyti kamino sistemą nuo susikaupusių suodžių. Tai galima padaryti patiems arba išsikviesti profesionalus. Tik tinkamai prižiūrimi kaminai yra saugūs ir nekelia pavojaus Jums ir Jūsų namiškiams.