Spausdintuvų kasetės: pildyti ar pirkti naują?

Spausdintuvų kasetės: pildyti ar pirkti naują?

Spausdintuvų kasečių pildymas yra tikras atradimas. Jų dėka galima sutaupyti, kadangi vos tik pasibaigus kasetei, nereikia iš karto pulti pirkti naujos. Kasečių pildymas suteikia galimybę naudoti tą pačią kasetę daug kartų, tačiau kai kuriems kyla klausimas, ar tai nekenkia spausdintuvui? Kai kurių nuomone, kasečių pildymas nėra saugus, nes dažai susimaišo. Tai tiesa, pildymas būtų nesaugus, jeigu senieji dažai būtų paliekami. Tačiau prieš pildant kasetę, ji visada tvarkingai išvaloma ir užtikrinama, kad dažai nesusimaišys. Kitas dalykas, kuris kai kuriuos neramina yra gamintojų rekomendacijos. Kai kurie įsitikinę, jog gamintojai nerekomenduoja pildyti kasečių ir siūlo kas kartą pirkti naujas. Tai nėra tiesa. Gamintojai dažniausiai nurodo, kiek kartų galima pildyti kasetę ir kada ją reikėtų keisti. Tačiau kai kurie pastebėti, jog tam tikrais atvejais galima sėkmingai pildyti kasetę kur kas ilgiau, nei rekomenduoja gamintojai. Matyt, gamintojai tokias rekomendacijas teikia ne dėl saugumo, o dėl didesnių kasečių pardavimų. Jeigu norite sutaupyti, siūlome neskubėti pirkti naujos kasetės, o tiesiog ją papildyti.

Kodėl svarbu kasetes pildyti tik pas patikimą meistrą?

Kai kuriems atrodo, jog kasečių pildymas yra nesudėtingas darbas, nereikalaujantis nei daug žinių, nei išskirtinių gabumų. Visgi tokia nuomonė yra labai klaidinga. Visų pirma, prieš pildant kasetę ją reikia tinkamai išvalyti. To nepadarius rizikuojama ne tik sugadinti kasetę, bet ir spausdintuvą. Visų antra, pildant kasetę visada reikia darbą atlikti atidžiai ir atsakingai. Dėl to, kai renkatės kasetės pildymo saloną turėtumėte vadovautis tik esančiais atsiliepimais. Jeigu radote daugiau nemalonių komentarų, nei gerų, tuomet greičiausiai turėtumėte pasirinkti kitą saloną. Deja, bet netinkamai pildoma kasetė ne tik greičiau susidėvės, bet ir neatliks darbų kokybiškai. Kaip ir minėjome, netinkamas papildymas gali privesti ir prie spausdintuvo gedimų.

Kada reikia keisti kasetes?

Pildyti kasetę kainuoja kur kas pigiau, nei įsigyti naują. Visgi po kurio laiko vis tiek reikės ją pakeisti. Kai kurie specialistai rekomenduoja, jog kasetės turėtų būti pildomos iki 5 kartų, o paskui pakeistos naujomis. Visgi ne kiekvienas nori naudotis šiomis rekomendacijomis. Pasitaiko, jog kai kurie metus ar ilgiau naudoja tas pačias kasetes ir jų netenka keisti. Prieš priimant tokį sprendimą reikėtų pasidomėti gamintojų rekomendacijomis ir pasiteirauti kasečių pildymo meistrų. Galbūt jie galės patarti šiuo klausimu ir atsakys, ar jūsų kasetę jau reikia keisti.