Vandens tyrimas ir vaikų sveikata

Vandens tyrimas ir vaikų sveikata

Vaikų įpročius formuojame nuo pat mažumės, todėl labai svarbu ir nuo pat ankstyvos vaikystės formuoti ir gerti vandenį. Toks įprotis vėliau bus ir jų sveikatos šaltinis, nepamirš jos gerti tinkamą kiekį prieš valgį, po valgio, dienos metu, ypač vasarą.

Ar pastebėjote, kad jūsų vaikas nenoriai geria vandenį ar iš viso jo atsisako, geria tik saldžius gėrimus, limonadus, sultis, verta pirmiausia atkreipti dėmesį, gal geriamas vanduo jūsų namuose yra neskanus, turi pašalinius kvapus ir skonius. Tai – dažna problema, kai vandens savybės nepatinka ir jo atsisakoma gerti.

        Vandens kokybės atsakymai – vandens tyrime

Jei norite, kad vaikai gertų daugiau vandens namuose, pirmiausia išsitirkite vandenį, kurį teka iš jūsų vandens maišytuvų namuose. Po vandens tyrimo, žinosite atsakymus, kokie elementai vandenyje sukelia nemalonius kvapus, skonį, vandens spalvą. Vandens tyrimą atlikti jums padės vandentvarkos specialistai, kurie paaiškins kaip reikia tinkamai imti vandens mėginį, patys gali atvykti į jūsų namus ir tai atlikti bei ką daryti po vandens tyrimo laboratorijoje.

          Geriamo vandens sistemos – būdas daugiau gerti vandens

Atlikę vandens tyrimą ir namuose įsirengus tinkamus vandens filtrus, kurie apsaugos jūsų vandenį nuo teršalų, vanduo bus skanesnis, neturės pašalinių kvapų (natūraliai vanduo yra beskonis ir bekvapis) papildomai įsirenkite ir geriamojo vandens sistemas. Šios sistemos turi atskirus maišytuvus, todėl jūsų vaikai puikiai žinos, kad vanduo iš atskiro maišytuvo užtikrinai bus skanus ir malonus gerti.

Rekomenduojame: Vandens filtravimo sistemos

        Vaikų gertuvės

Taigi, jau atlikote vandens tyrimą, turite namuose vandens filtrus ir geriamo vandens sistemas, paskutinis žingsnis pasirūpinti vaiko gertuve. Vaikai nešioja daug savo kuprinėse ir gali būt per sudėtinga jiems į visą bendrą svorį įtraukti ir gertuvę, pilną vandens. Tokiu atveju rinkitės nedideles vaikų gertuves ir nors plastiko gertuvės lengvesnės, geriausia rinktis nerūdijančio plieno, kurios yra ypač atsparios oro sąlygoms, išlaiko vandenį ilgiau šviežią ir saugų gerti. Tokios gertuvės irgi yra lengvos, talpios, ilgai tarnaus, nelūš.

Vaikų gertuves rinkitės su rankenėle, kad būtų patogu nešti rankoje. Atidarymo mechanizmas turi būti paprastas, tačiau sandarus, kad į geriamą vandenį nepatektų pašaliniai organizmai. Neleiskite gerti vaikams to paties vandens kelias dienas iš gertuvės, vandenį keiskite kasdien ir profilaktiškai valykite gertuvę, nenaudojamą laikykite atidarytą.

 

Šie visi išvardinti žingsniai tikrai padės formuoti jūsų vaiko įpročius, nes vanduo yra svarbiausias kasdieninis energijos ir gyvybės šaltinis tiek vaikams, tiek suaugusiems.