Ar darbuotojų paieška Lietuvoje trunka ilgai?

Ar darbuotojų paieška Lietuvoje trunka ilgai?

Darbuotojų paieška bet kuriame pasaulio kampelyje užtrunka ilgai ir tai be galo sudėtingas procesas. Juk sąžiningi ir patikimi darbuotojai tikrai „ant kelio“ nesimėto. Lietuva ne išimtis. Tiesą pasakius, šioje šalyje gali būti net sudėtingiau rasti darbuotojus, nei užsienyje. Kodėl? Visų pirma, Lietuvoje bedarbystė nėra tragiška, palyginus su kitomis šalimis. Lietuvoje sudėtinga rasti darbuotojų, kadangi didžioji dalis norinčių turėti darbą, jį jau turi, o kiti – jo neieško, tai yra „pastovūs bedarbiai“. Nereikia pamiršti ir kitos priežasties – žmonių skaičius. Deja, bet Lietuvoje yra mažai gyventojų, todėl tai, yra dar vienas papildomas apsunkinimas. Tačiau kaip sakoma – viskas įmanoma.

Internetas – vienas iš būdų pritraukti kandidatus

Nerandate darbuotojo? Greičiausiai ieškote ne ten, kur reikia. Darbuotojų paieška yra labai sudėtingas procesas, todėl neretai naudinga neskubėti ir pasidomėti, kur ieško darbuotojų konkurentai, tai ypač priklauso kokioje srityje dirbate. Turbūt atsakymas į šį klausimą bus – internete arba kreiptis į personalo atrankos specialistus. Būtent internete galima patalpinti darbo skelbimą ir pritraukti potencialius darbuotojus greitai ir lengvai. O svarbiausia – nebrangiai. Jeigu norite rasti darbuotojus greičiau, keliaukite jų ieškoti į internetą. Tačiau taip pat reiktų kiek laiko truks atsirinkti iš tiesų tinkamus darbuotojus, kurie turi pakankamai kompetencijos atlikti tam tikrus darbus ir nešti atsakomybę.

Kiek kainuoja skelbimo talpinimas?

Jeigu norite darbuotoją rasti greitai, tačiau jaudinatės, jog skelbimo talpinimas skelbimų portale jums kainuos brangiai, tuomet galite nerimauti. Kai kuriais atvejais tai kainuoja simbolišką pinigų suma, kai kuriais atvejais gali kainuoti 100 eur ir daugiau. Tai priklauso nuo portalo žinomumo, lankomumo ir kt. Visgi būkite atidūs ir nepasikliaukite nemokamais darbo skelbimų portalais. Gali būti, jog jie bus ne tokie naudingi, kaip įsivaizduojate. Neretai pasitaiko, jog kai kuriems atrodo, kad skelbimo talpinimas internete būtinai atves visą reikiamą srautą, visgi ne visai taip veikia internetas. Tiek, kiek lankytojų turės svetainė, tiek žmonių galbūt užeis pasižiūrėti jūsų skelbimų. Neretai pasitaiko, jog portaluose, kur galima nemokamai patalpinti skelbimą, per mėnesį užeina vos keli šimtai lankytojų, tuomet gali būti, jog jums teks ieškoti darbuotojo kitur. Skelbimų talpinimas kainuoja skirtingai, galima rasti ir nemokamus talpinimus, tačiau taupyti reikia ne visada. Pagalvokite, ar nemokamas skelbimas suteiks galimybę pasiekti reikiamą auditoriją.