Laidotuvių organizavimas ir Jūsų veiksmai mirus artimajam

Laidotuvių organizavimas ir Jūsų veiksmai mirus artimajam

Atrodo beviltiškiausiai galime pasijausti situacijose, kai atrodo, nėra išeities. Skauda širdį, skauda galvą, visą kūną skauda. Nerimas, nežinia ir, atrodo, beateinanti beprotystė. Dažną tokie jausmai bei būsenos aplanko, kai netenkame mums artimo žmogaus: mamos, sesers, vyro, geriausio draugo ar giminaičio. Kiekvieno gyvybė yra svarbi ir norime, kad visi gyventume kuo ilgiau bei prasmingiau. Norime kartu būti visada. Visgi kaip sakoma, kad Dievo keliai bei planai nežinomi, taip ir mirtis visada, visada, visada aplanko netikėtai ir nelauktai. Tokios liūdnos naujienos mus vis tiek anksčiau ar vėliau aplankys, tad susipažinti su tuo, kas yra laidotuvių organizavimas galime iš anksto.

Visa, kas susiję su laidotuvėmis, turi būti itin rūpestinga, profesionalu bei nuoširdu. Šį darbą dirba ypatingi žmonės. Tikrai ne kiekvienas iš mūsų galėtume su tokiu skausmu susidurti kiekvieną dieną ir rūpintis su tuo susijusiais procesais. Dėl šių priežasčių ir egzistuoja laidojimo paslaugos Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose. Čia dirba profesionalai, kurie Jums galės suteikti visas su laidotuvėmis susijusias paslaugas bei atsakyti į rūpimus klausimus. O jų, kaip žinia, bus tikrai ne vienas.

Tad Jūsų pirmi žingsniai, ką turite daryti, jei šalia– miręs žmogus:

  • Nepanikuokite ir visų pirma nusiraminkite. Mirtis – neišvengiama ir kuo greičiau su šiuo faktu susitaikysite, tuo lengviau pavyks ištverti tą veriantį skausmą.
  • Taigi visų pirmiausia turite paimti į rankas telefoną ir surinkti bendrąjį pagalbos telefoną iš bet kurios Lietuvos vietos – 112.
  • Nelieskite mirusiojo kūno, kol mirties nekonstatuos medikai.
  • Jei neramu ir abejojate, ar pavyks patiems pasirūpinti visais laidotuvių reikalais – kuo skubiau kreipkitės į laidotuvių organizatorius.

 

Atlikę aukščiau nurodytus veiksmus turėsite gauti medicininę mirties pažymą, kuri yra išduodama sveikatos priežiūros įstaigoje. Po to teks apsispręsti, kaip laidosite velionį. Galimas kremavimas arba laidojimas į žemę. Nusprendus šį veiksmą, tęsiamas laidotuvių organizavimas. Teks pasirinkti laidojimo vietą kapinėse arba kolumbariume ir ją rezervuoti. Praėjus nemažiau nei 10 dienų nuo artimojo mirties, reikės kreitis dėl laidojimo pašalpos. Galiausiai turint medicinę mirties pažymą galėsite kreiptis dėl juridinio mirties liudijimo.