Miesto dviračiai: kaip išsirinkti sau tinkamą?

Miesto dviračiai: kaip išsirinkti sau tinkamą?

Žmonės labiau pradeda vertinti gryną orą, nori judėti, kad galėtų jaustis fiziškai geriau. Tačiau dauguma nenori kilnoti svarmenų, bėgioti, nes tai gali pasirodyti tikra kančia. Todėl miesto dviračiai yra puikus pasirinkimas, kurio metu jūs sportuojate be jokio streso. Miesto dviračio pirkimas yra puikus pasirinkimas, nes galite kada tik panorėję išvažiuoti pasivažinėti, kvėpuoti grynu oru, sustiprėti fiziškai. Plento dviračiai yra ne toks populiarus pasirinkimas, nes su jais nenuvažiuosite į tam tikras vietas, bei jiems reikalinga gera kelio danga.  Svarbu paminėti, kad hibridiniai ir miesto dviračiai tampa vienu iš populiariausių pasirinkimų. Tačiau negalvokite, kad tai yra kažkokie pasenę tėvelių ar senelių dviračiai. Prieš dešimt ar daugiau metų, tokie dviračiai dažniausiai buvo gaminami tik iš plieno ir turėdavo vos kelias pavaras, todėl su jais būdavo sunku važiuoti. Kadangi laikas eina, tai ir technologijos vis tampa modernesnės. Todėl ir miesto dviračiai tapo patobulinti, su daugiau pavarų, greitesni, dabar su jais smagiau važiuoti.

Jei nežinote kokį dviratį geriausia jums pasirinkti, siūlome perskaityti šį straipsnį ir bus lengviau nuspręsti. Taip pat galite užsukti į Dvirtex.lt internetinę parduotuvę ir pažiūrėti siūlomus pasirinkimus, jei ir tuomet nepavyko išsirinkti, siūlome susisiekti su konsultantais , kurie tikrai padės atrasti tinkamą variantą.

Klausimai prieš perkant dviratį

Labai svarbu neskubėti ir išsirinkti sau tinkamą dviratį. Todėl parengėme jums klausimus, kuriuos atsakę, lengviau bus išsirinkti tinkamą:

  • Kas jums svarbiau, dviračio kaina ar jo kokybė?
  • Kur ruošiatės važinėti su dviračiu?
  • Dviratį transportuosite visuomet su savimi, ar kartais paliksite jį prirakintą?
  • Ar jums svarbu praktiškumas ir paprastas dizainas?
  • Kokį biudžetą esate numatę dviračio pirkimui?
  • Kaip dažnai ruošiatės važinėtis su dviračiu?
  • Koks važinėjimo tipas jums yra mėgstamiausias?

Kiekvienas klausimas yra svarbus, tačiau siūlome atkreipti dėmesį į būtent paskutinį, nes jis labiausiai gali lempti tinkamą pasirinkimą. Gal jūs ruošiatės tik kartais išvažiuoti su dviračiu, arba planuojate retkarčiais prasijudinti ir minti, kad pasimankštinti. O gal norite intensyviai sportuoti su dviračiu ir jį naudoti kiekvieną dieną?

Dviračiai turi ne vieną skirtingą modelį, kuris gali atitikti jūsų keliamiems reikalavimams. Šių laikų dviračiai turi tikrai minkštus balnelius , kad suteiktų kiekvienam minančiam asmeniui patogumą. Jeigu planuojate su dviračiu važinėti į savo darbo vietą, tuomet rekomenduojama rinktis miesto dviratį, nes jie turi žibintus, skambučius, atramas, bei stovus, kurie leis jums važiuoti gatvėmis, bei dar įsidėti reikalingų daiktų.

Jeigu planuojate važiuoti ilgesnes distancijas, važinėti po kalnuotas vietas, kad galėtumėte pagerinti savo kūno formas, lavinti savo ištvermę ir jaustis patogiai, tuomet reikia rinktis lengvą, puikiai valdomą dviratį, o tam būtų puikus pasirinkimas – Hibridinis miesto dviratis.

Miesto dviračiai: kaip išsirinkti sau tinkamą?

Ką reikėtų žinoti apie dviračio padangas?

Dažniausiai dviračio padangų dydis ir tipas priklauso nuo pačio dviračio modelio ir rėmo dydžio. Padangos gali būti skirtingų tipų ir dydžių, o tai lengvai pastebėsite. Komforto tipo dviračiuose dažniausiai yra naudojamos padangos, kurių dydis yra 26 coliai. Taip pat tokio dydžio padangas dažnai galima pamatyti ir ant kalnų dviračių, nes toks dydis suteikia puikią atmosferą važiavimui, kadangi nejausite duobelių ir važiuosite maloniai. Jeigu galvojate, kad jums reikės važinėti bekelėmis, tuomet vertėtų pagalvoti apie dviračius, kurių padangų dydis būtų 29 coliai, arba galite pirkti su mažesniais ratais, bet įsitikinti, kad ateityje bus galimybė uždėti didesnius ratus.

Hibridiniuose dviračiuose dažniausiai galime išvystyti 700c padangų standartus, kurie yra priliginami 28 colių ratams. Tokias padangas gamintojai naudoja, kad būtų malonesnis važiavimas šaligatviais, specialiais takais ir žinoma, kad lengviau įsibėgėti iš vietos. Su tokio tipo padangomis jūs galite važiuoti skirtingomis dangomis.

Kokie būna dviračių rėmai?

Dviračiai dažniausiai turi du skirtingus rėmų tipus, nuo kurių priklausys ir pačio dviračio kaina, bei svoris.

Aliuminio mišinio rėmas / anglies pluošto: tokio tipo rėmai yra labai lengvi, stiprūs ir atsparūs korozijai, bei rūdims. Taip pat su tokiu rėmu galite maloniai važiuoti, tačiau tokie rėmai yra gan brangūs.

Aliuminis dviračio rėmas : tokie rėmai yra taipogi lengvi, tačiau kiek sunkesni už anglies pluošto rėmus. Jie taipogi yra atsparūs korozijai rūdims, bei taipogi suteikia malonų važiavimą.

Ką rinktis jei nenoriu dviračio?

Jei manote, kad dviratis yra jums netinkama transporto priemonė, tada galite pasvarstyti apie elektrinio paspirtuko pirkimą. Elektriniai paspirtukai kainuoja labai įvairiai, tačiau galite rasti naują už 359 eurus. Kiekvienas paspirtukas taipogi turi tam tikras specifikacijas. Kiekvienas paspirtukas turi skirtingą galingumą, skirtingus stabdžius. Atkreipkite dėmesį į paspirtuko nuvažiuojamą atstumą, bei koks yra greitis. Vieni gali nuvažiuoti 20 kilometrų per vieną kartą, o brangesnis paspirtukas gali nuvažiuoti ir 50 kilometrų. Tačiau nuvažiuojamas atstumas priklauso nuo pačio žmogaus svorio, nes tai priklauso kaip yra apkraunama baterija. Reikėtų paminėti, kad šaltuoju metu, paspirtuko baterijos gali išsikrauti kiek greičiau, nei yprastai.