Spalvoti dūmai: ką reikia apie juos žinoti, norint, kad fotosesija pavyktų

Spalvoti dūmai: ką reikia apie juos žinoti, norint, kad fotosesija pavyktų

Ruošiantis bet kokiai fotosesijai, norime, kad kaip įmanoma daugiau užfiksuotų akimirkų būtų tobulų. Norint, kad nuotraukos atrodytų gražiai, jose būtų užpildyta visuma, labai svarbu, kad aplinka ir joje naudojami efektai tarpusavyje būtų suderinti. Vis dažniau fotosesijoms pasirenkami spalvoti dūmai. Kaip juos tinkamai naudoti, kad jie duotų patį didžiausią efektą, papasakosime šiame straipsnyje.

Kaip spalvotus dūmus derinti fotosesijos metu?

Spalvoti dūmai gali būti pačių įvairiausių spalvų, tad jas reikėtų rinktis atsakingai. Jeigu norite sukurti tikrai gražias nuotraukas, kaip derinti spalvas galite pasitarti su pačiu fotografu. Jeigu spalvas norite derinti patys, tuomet turėtumėte dėmesį kreipti į aplinką, kurioje vyks fotosesija. Taip pat reikėtų žinoti, kokią paskirtį turėtų turėti dūmai. Jeigu fotosesijoje naudosite nemažai įvairių aksesuarų, tada spalvą taip pat reikėtų derinti prie jų, kad nuotraukose sukurtumėte darnią visumą. Dūmų spalva gali priklausyti ir nuo laiko, kada bus vykdoma fotosesija, jeigu ją atliksite saulei leidžiantis, tai gali nutikti ir taip, kad spalva gali net šiek tiek pasikeisti.

Labai svarbus laikas

Tikriausiai kiekvienam aišku, kad paleisti dūmai ore nebus ganėtinai ilgai. Tad geriausias variantas, norint, kad nuotraukos išeitų pačios geriausios, prieš ruošiantis paleisti dūmus iš anksto tiek su fotografu, tiek su partneriu, jeigu fotosesija vyksta ne vieno asmens, apsitarti veiksmus, pozas, iš kokio kampo bus fotografuojama, kad nebūtų prarastos svarbiausios sekundės, per kurias dūmai išsisklaidys ore. Aišku, jeigu norite ne tokio ryškaus efekto, tuomet net ir paleidžiant dūmus reikės šiek tiek palaukti. Paleistas dūmas maždaug išsisklaido po 60-90 sekundžių. Jo išsisklaidymas labai priklauso nuo pačių oro sąlygų. Jeigu fotosesija bus vykdoma prie jūros, kur yra didesnis vėjas, tuomet šis dūmų efektas gali trukti ir trumpiau.

Kiti naudingi patarimai

Kad fotosesija iš tiesų būtų sėkminga, pateikiame dar kelis svarbius aspektus:

  • Prieš leidžiant dūmus, visada atkreipkite dėmesį į vėjo krypti.
  • Kad nuotrauka nebūtų sugadinta, patį spalvotų dūmų cilindrą reikėtų paslėpti arba tinkamai užmaskuoti.
  • Kad būtų gautas dar didesnis efektas, vienu metu galima naudoti kelias skirtingas dūmų spalvas. Daugiausia rekomenduojamos 2-3 spalvos.
  • Jeigu norite, kad dūmas nebūtų pagrindinis nuotraukos akcentas, o tik fonas, jį reikėtų naudoti kur kas toliau, nei atliekama pati fotosesija.
  • Spalvoti dūmai nėra kenksmingi, tad leisdami juos galite atsipalaiduoti ir nesibaiminti, kad jie pakenks jūsų odai, kvėpavimo takams.