Gyvenimas yra nenuspėjamas, galime planuoti dalykus savaip, tačiau gaunasi visiškai kitaip, nei planavom. Šis posakis taip pat galioja asmenims, kurie dėl tam tikrų priežasčių negalėjo vairuoti automobilio. Kalbame apie ilgesnius laikotarpius, kuomet buvo prarastos teisės dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų, ar tiesiog vairavimo teisės buvo išlaikytos prieš daug metų, tačiau jų prireikė tik dabar pagausėjus šeimai, ar pasikeitus darbui. Tai žmonėms kelia nemažai streso, tad kaip jį įveikti? Apie tai pakalbėsime plačiau:
Priežastys ir baimės
Sutiksite, jog mus vairavime kaip ir bet kur kitur dažnai kausto įvairios baimės. Tai yra baimės padaryti klaidų, pažeidimų ar kitų nesusipratimų dėl kurių galėtume jausti gėda prieš save ir kitus artimus žmones. Pastebėjome, jog sunkiausia yra grįžti ir įsivažiuoti į patį vairavimą vyresnio amžiaus moterims, kurios po teisių išlaikymo prieš 5-10 ar daugiau metų, taip ir nesėdo prie automobilio vairo. Teoriškai jos turi pilnavertę vairavimo teisę, tačiau iš praktinės pusės įgūdžiai yra labai maži. Šiuo atveju stipriai padėtų vairavimo kursai. Taip pat būtų pravartu nusipirkti KET knygelę pakartoti ženklams ir kitiems vairavimo reikalavimams.
Šio dalyko, nereikia gėdytis, nors dauguma žmonių vis dar gyvena stereotipiškai ir galvoja „ką apie mane pagalvos žmonės”. Turite suprasti, jog niekam tai nerūpi, o visas šis perdėtas mastymas ( anglų kalboje overthinking) Jums tik kenkia. Jūs, o ne kiti žmonės yra atsakingi už savo transporto priemonę, elgesį kelyje ir saugumą paisant KET. Dažnai pasitaiko ir žmonių, kurie per mažai pasitiki savimi, nors ir yra išlaikę vairavimo teises kuriam nors nedideliame miestelyje, kaip Tauragė, o vairavimas Vilniuje Jiems sukelia šoką, juk čia visai kiti automobilių srautai.
Taip pat nevertėtų jaudintis dėl turimų nuobaudų, ar teisių praradimo. Visi darome klaidų, praeities nepakeisime, tačiau esame atsakingi už ateitį. Jog ji būtų saugesnė yra valstybės nustatytas papildomas vairuotojų mokymas, kurių metu instruktoriai kaip psichologai, nagrinėja iš kur atsiranda noras nepaisyti taisyklių, kodėl darote pažeidimus, kaip išlikti atidžiam.
Kiek reikės pamokų?
Tai priklauso nuo Jūsų vairavimo „pertraukos” turėto stažo bei Jūsų pačių gebėjimų. Lengviau yra, jei gyvenate nedideliame mieste, kuriame galite atsargiai praktikuotis, tačiau didmiesčiuose kaip Vilniuje – tai padaryti sudėtinga. Geriau kreiptis į savo srities profesionalus.